• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
bajrangi bhaijaan - kabir khan
küçük,konuşma engelli ve pakistanlı bir kız çocuğu olan munni annesiyle çıktığı hindistan seyahatinde kaybolur. hindistan'da filmde salman khan ın oynadığı pawan ile tanışır. film pawan'ın bu küçük kızın ailesini bulmak için ve kızı ailesine ulaştırmak için verdiği mücadeleyi anlatmaktadır.
 1. hikayesi ve işlenişi mükemmel olan hint sinemasının şimdiye kadar izlediğim en güzel ve ıskalanmaması gereken filmlerinden biridir. film ben ağlamam diyen pek çok kişiyi ağlatacak kadar duygu yüklüdür.
 2. özellikle imdb puanı 8.2 diğer hint sitelerinde 9.6 gibi bir rakamla karşımıza çıkan hint filmi. baş rollerini salman khan ve kerana kapoor khan paylaşmakta. hint filmi deyince insanın aklına baştan sona müzikal geldiği için kimi kimseler için sevilmiyor. bu durumu onlara soran gazeteciler şöyle bir yanıtla karşılaşmışlar; "biz aşka ve duygulara çok önem verdiğimiz için ve dans,hint kültürünün bir parçası olduğu için kültürlerimizi bilhassa işlemek istiyoruz. bu bollywood özelliğidir." şeklinde söylemişlerdir. bu film baştan sona duyguları size bir bir işliyor. özellikle bazı sahnelerde müslümanlığı ve hinduları bazı sahnelerde ise pakistan'la hindistan'ın siyasi meselesini insanlara akıllara işleyici mesajlar vererek asla sıkılmadan izleyeceksiniz..hatta bir bölümü var peygamber efendimizle hz ali efendimize ilahi yazmışlar oynak bişey ama nasıl bir güzel sözleri var oturup ağlarsınız. dergahta söylüyorlar..hele ki asla öpüşmedir şudur budur o tarz bir sahnesi olmadığından alın anne baba kardeşlerinizi ailecek izleyin. şahsen ben öyle yaptım bizimkiler yüzünden ağlamam gereken sahnede ağlayamadım bi daha izliycem. * ne diyorduk. duygular.. evet filmde hem ölümüne güleceğiniz hem ağlayacağınız hem de içinizin acıyacağı bir sürü sahne olacak. şunu da yazmadan geçmeyim. bu adamlar nasıl yapıyor bilmiyorum ama hiç bir dini,dili hiçbir ırkı,ülkeyi aşağılamadan her iki konuyu da işleyerek işin içinden sıyrılıveriyorlar. amerikalılar gibi gözümüze bayrakları yahut sübliminallerini sokmuyorlar.
 3. cok duygusal bir film. icindeki ask hikayesi guzel ama esas konu olmadigi icin yuzeysel gecilmis.

  klasik hint filmlerindeki gibi keskin karakterler barindirir. iyiler hep iyi, kotuler hep kotudur. ancak dikkatimi cektide yillardir anlasamadiklari pakistani canavar gibi gosterme derdine dusmemisler.

  halklarin dostlugu vurgusu sık sık yapiliyor. bu yonuylede cok hosuma gitti. cunku genelde hitap edilen kitleye yalakalanma kaygisi olur. burada ise hepimiz dostuz imaji verilmis.

  son olarak, munni sen ne tatli biseysin oyle.