1. 1968 yılında çanakkale'nin biga ilçesinde doğdu. müzikle yakından ilgilenen bir aile ortamında yetişmesinin de etkisiyle 8 yaşında dedesinden ve babasından ilk keman derslerini almaya başladı. 1979 yılında istanbul teknik üniversitesi devlet konservatuarı'nda akademik eğitimine başladı. aynı yıllarda çeşitli cemiyetlerin çalışmalarına katılarak pratikliğini ve repertuarını genişletti.

    henüz 18 yaşındayken, 1986 yılında trt kurumunun açmış olduğu sınavı başarıyla kazanarak istanbul radyosu'na 'yetişmiş keman sanatkârı' olarak atandı.1998 yılında kempa yaylı grubu'nu kurarak birçok albüme duygu verdi. başta istanbul sazendeleri olmak üzere çeşitli topluluklarla yurtiçi ve yurtdışında türk musikisini tanıtıcı ve eğitici sayısız konser verdi. selçuk üniversitesi'nde gerçekleştirilen "aşk, bilim ve yaşam" konulu müzikli konferans sonrasında ülkemizdeki çeşitli üniversitelerde müzik ve keman üzerine konuşmacı ve/veya solist olarak davet edildi. ayrıca bir dönem istanbul kültür üniversitesi'nde akademisyen olarak görev yaptı. kanun sanatkârı göksel baktagir, ud sanatkârı yurdal tokcan ve piyanist ceyhun çelikten ile yapılan albümlerde ayrı bir sound yarattı. cengiz onural'in proje, konser ve albümlerinde solist olarak yer aldı. kendine özgü icra ve duygusu sebebiyle ulusal ve uluslararası birçok konser ve organizasyona davet edildi. dünya mevlana yılı olan 2008'deki hoşgörü konserleri dizisi, fransa'da yapılan ve izmir'in de yarıştığı expo 2015 yarışmasında ülkemizi tanıtmak amacıyla yapılan kudsi ergüner ensemble konseri gibi birçok organizasyona solist olarak davet edildi. 2004 yılında, avrupa birliği sponsorluğunda ürdün'de gerçekleştirilen uluslararası keman buluşması konserine davet edildi. bunun dışında başta yunanistan, lübnan, slovakya, almanya olmak üzere otuzun üstünde ülkede çeşitli organizasyonlara katıldı.

    türk sanat müziğinin yani sıra klasik bati müziği, balkan, azeri, makedon ve çeşitli dünya müziklerinde başarılı icralarda bulundu. birçok dizi ve film müziğine ses verdi. yoğun konser programının yani sıra müzik piyasasında çeşitli sanatçılara müzik yönetmenliği ve koro şefliği yaptı. sanatkâr, uzun süredir sibel can'in albüm ve sahnesinde sanat yönetmenliği yapmaktadır.

    Kişisel sitesi
  2. biricik hemşerim. bigalı birini gördüğümde yüzümde tebessüm beliriyor.