1. 1970 yılında batman'da doğmuş olan bir gazeticidir.

  90'lı yıllarda nokta ile başlayan gazetecilik yaşamı akis, tempo, aktüel gibi pekçok dergi ile devam etmiş, yaptığı haberler ile pek çok kez ödül almıştır.

  daha sonrasında televizyon dünyasına adım atmış, önce flash tv ardından show tv en son olarak da kuruluş aşamasında da çalıştığı cnn türk ile yayın hayatına devam etmiştir. bu dönem özellikle zeugma antik kenti ile ilgili yaptığı haberler ile dünya gündeminde de ses getirmiş, adı "bay zeugma"ya çıkmıştır. aynı kanalda 5n1k programında kendi üslubu ve bakış açısı ile hazırladığı gündem oluşturan haberler artık "bir baki koşar haberi" olarak sunulmaya başlamıştır.

  yayımlanmış üç adet romanı ile de edebiyat alanında başarısını ispatlamıştır.

  22 şubat 2006'da şişli'ye bağlı feriköy semtindeki evinde serhat bağlan tarafından 7'si öldürücü olmak üzere 32 bıçak darbesiyle öldürülmüştür.

  baki koşar eşcinsel olan, eşcinsel olduğunu açıklayan bu sebeple de başta kuruluşunda yıllarca çalıştığı ve emek verdiği cnntürk içinde dahi dışlanan bir gazeteci olarak bir nefret cinayetine kurban gitmiştir.

  nefret suçları sebebiyle katledilenlerden biri olarak kayıtlara geçmiş ve katili elbette ki "ağır tahrik" nedeniyle çıkarıldığı mahkemede indirim almıştır.

  izmir siyah pembe üçgen lgbtt derneği tarafından 2009 yılından beri adına düzenlenen "nefret suçlarıyla mücadele haftası" çerçevesinde düzenlenen etkinlikler ile adı yaşatılmaya, kamuoyunda nefret suçları konusunda farkındalık yaratılmaya çalışılmaktadır.

  (edit: dün açtığım başlık altındaki hatalar giderilerek yeniden yazılmıştır, affola)