1. burçları pek dikkate almasam da nedense en sevdiğim burç kendi burcum olan başak.
 2. hayatından 3 başak burcu geçmiş kız olarak ciğerini bilirim bunların. dışı sizi içi beni yakar.
 3. doğum tarihimle katıldığım sahte bilim şeysi.
  hubot
 4. ben yandım siz yanmayın dedirtten en sevmediğim burctur kendisi
 5. erkeği; zor adam. titiz bir kere. temiz olmayı kim istemez. ve de bakımlı... ama gel gelelim titizlik kavramını kademe kademe yukarı taşır. düzen hastasıdır. belki kadınından daha fazla seviyede. bunun dışında agresif yanlarını kimi zaman kontrol etmekte güçlük yaşar. öfke kontrol sorunu olabiliyor kimilerinde. başak burcunun kimi bilindik sadakat çerçevesinden ne yazık ki uzaktır başak burcu erkeği. yönetilmekten ziyade yönetmeyi sever, dikte etmekten hoşlanır. kendi bildiğinin her zaman daha iyi olduğunu savunur durur.

  tüm bunların yanında evet beceriklidir de. el maharetleri gelişmiştir. kendi işini kendi görendir çoğu zamanlar. dış görünüşüne, sağlığına, işine ve eğitimine dikkat eder.uzun süreli bir birliktelik kurmak neredeyse imkansızdır.
 6. ... burcu erkeği ya da .... burcu kadını türü başlıklar arasında ilk olarak açılmış olandır. o kadar mükemmel bir burçtur ki başak, üyeleri "ben başağım" demek için fırsat kollarlar.

  başak burcu erkeği nezakete ve kişiliğine saygı gösterilmesine çok dikkat eder. şayet bir başak erkeğini yontmak isterseniz bir süre için bundan şikayetçi olmuyormuş gibi görünse de, ansızın "yeter artık" diyebilir. çünkü onun bir kişiliği ve karakteri vardır. müdahale edemezsiniz. eleştirdikleri doğrudur. bunu olumsuz bir yargı olarak almamalı, aksine olumlu yönden bakmalıdır. başkasının görmediklerini görebilir, bir aksaklık ya da bir sorunu hemen farkedebilir.

  eleştiriye kapalı oldukları söylenir. kendimden hareketle konuşayım: hayır değiliz. ancak bunun için nasıl eleştirilir bilmek gerekir. yani sözün özü, bir başak erkeğinde hoşunuza gitmeyen bir yer varsa onu değiştirmeye çalışmayın, neresinin niçin hoşuna gitmediğini söyleyin. o zaten kendi kendisini değiştirecektir.
 7. biz başak burçlarına şunu yapamazsın, bunu yapamazsın demeyin. derseniz yaparız, siz üzülürsünüz ondan diyorum.
 8. titizlik değilde düzen takıntımız vardır. çok dağınık bir insan olmama rağmen içten içe o dağınıklığım beni yer bitirir. başkalarının evini temizleme toplama huyumdan bahsetmeyeceğim burda.