1. basit kadın, güzel olmayı zeki olmaya tercih eder; çünkü basit erkek, zekayı anlayacak kafaya değil, sadece güzelliği görecek göze sahiptir.

  (bkz: anton çehov)
 2. basit kadın basittir. karmaşık değildir. nettir.
  herkes zeki olmak zorunda değildir. basit olmak da aşağı görülmeyi gerektirmemelidir.
  zeki kadın veya zeki erkek yoktur bana göre. meraklı, çalışkan ve heyecanı olan insanlar vardır.
  basit kadın belki belli başlı şeylere odaklıdır. derin kadın veya karmaşık kadın denilen ve kendine sözüm oda zeki kadın ismini yeğleyenlere göre amacı güzel olmaktır. güzelliği zeki olmaya tercih etmeyi istemek gibi bir şey yok. bir kadın güzelse güzeldir.
  kimse basit değildir. sadece birileri basit şeylerle uğraşmaya, yorulmadan varmaya ve en kısa yoldan gitmeye önem verir. tıpkı elektrik gibi.

  kısacası; bir kadın zeki ise güzel de olmalıdır.
  kadın için birinden birinin olmaması yarım olmasına neden olur. birini diğerine tercih edemez. öyle bir lüksü yok.
  yükü ağırdır kadının.

  ekleme: 18.07.2017
  ifadelerim, istatistiklere girmiş... en beğenilmeyenlere. hayırlısı... demek ki; kadının sözüm ona 'basit' tanımını bile değerli görmek ve savunmak, pek de beğenilen bir durum değilmiş.
  o zaman açalım biraz.

  şöyle ki;
  basit kadının basitliği sadece karmaşık olmamasından gelir. başlık sanki terbiyesiz kadın der gibi. hoş değil.
  basit kadının bendeki anlamı net olmasıdır. karmaşık olmaması. bir kadın kolay elde edildiği için basit olamaz. ya da güzel ama aptal kadına basit kadın denmemeli. kadın bu gezegende zor bir yükün altında. yani hem güzel olmalı hem de akıllı. basit kadın güzel olmayı tercih eder diye bir şey yok. sadece bazı durumlarda güzelliğini kullanabilir yani kısa yolu tercih eder. kısa yolu tercih etmek ise, zeka yerine güzel olmayı tercih etmek değildir... sadece o an durumu en kolay çözen seçeneği tespit etmektir. bu da zekadır.
  diğer taraftan kadın dediğimiz şey hayatın devamlılığı ise hem güzel olmalı hem de zeki. bu her erkek için önemli bir şey. erkeğin de basiti var değil mi? ama bu onun da zekayı tercih etmediği anlamına gelmez.

  anlatabildim mi bilmiyorum ama ifadelerim en beğenilmeyenlerde. bence insanlar okuduğunu çok fark edemiyor... ya da işine gelmiyor.

  bir arkadaşım vardı şöyle derdi: "hangi duyguyla okursan okuduğun şey o duygunun dışına çok çıkmıyor."

  bir de erkek yazarların bir çoğunun, 'basit kadın' ifadesininin tanımını yapabilecek kadar 'kadın' dediğimiz varlığı tanıdığını da sanmıyorum. kadinlarin yaptığı yorumlarda ise basit kadının kendisinin önüne geçmesinden duyduğu hoşnutsuzluk diyelim. velhasıl; ağzı olan konuşuyor diyelim.
  saygılarımla,
 3. basittir. muazzam tanım. basit kadın basittir. ya ne olacaktı? açıkçası kafa karışıklığı var. güzelliğe kaymış konu yine büyük bir aydınlanma geliyor; güzelse güzeldir. * bence dolandırmanın anlamı yok kadın kadındır. ne olur toplumsal cinsiyet okuyun. iki queer kuram okuyun. p ise p'dir şeklinde tanım yapmayın.
  sezgi
 4. ilişkisinde erkegi elde etmek için aptal saptal taktikler uygular.

  herhangi bir taktik gördüğünüz anda kaçın olum benden size tavsiye. hele de bu taktikleri yiyorsanız o kız sizi elinde stres çarkı gibi döndürür.**