• youreads puanı (8.50)
 1. "bu ülke de kimin yönettiği önemli değil, nasıl yönetildiğiniz önemlidir."

  "başta cumhurbaşkanı olmak üzere, devlet erkanının tüm yetkililerini ve milleti kırk yıl boyunca ayakta uyutmuş feto gibi bir örnek önümüzdeyken, yarın öbür gün bu memleketin başına böyle bir şerefsizin gelmeyeceği ne malum, bunun garantisini kim verebilir?"

  "osmanlı torunuyuz ya, ha! osmanlı torunları iyi açın kulağınızı! padişah abdülhamit anayasasında bile bu kadar yetki yoktu."

  "osmanlı, osman bey in kurmuş olduğu bir fiil kendi imparatorluğu olmasına rağmen, gelen her padişah, kendi heyetinin, kendi mahkemesinin dışında hareket etmezdi, edemezdi."

  "şimdi türk tipi başkanlıktan bahsediyorsunuz ya! bahsedeyim; türk tipi orta asya da başkanlık sisteminde daha doğrusu hakanlık da, ak sakallılar vardı. ak sakallılar ne derse, hakan onların sözüne riayet ederdi, uygulama buydu. hakan kafasına göre hareket edemezdi."

  "türk milleti liderine itaat eder ama lideri milletine itaat ettiği sürece"

  "euro 4 lira yı geçmiş, bugün bakmadım büyük bir ihtimal dolar da 4 lira oldu. yani rabia oldu rabia" :))

  "ekonomi bu kadar kötü durumdayken, piyasa da yaprak kıpırdamazken, icra davaları dosya halinde çakılmışken mahkemelerde, millet birbirini yerken, boşanmalar had safhaya ulaşmışken, efendime söyleyeyim suç oranları tavan yapmışken, yani bütün sıkıntımız bitti, başkanlık sistemimiz mi kaldı?"

  "ekonomiyi düzeltecek olan yeni bir ekonomi sistemidir. ve bu yeni bir ekonomi sistemine dayalı üretimdir, üretim, üretim... senin üretimin yok. her şeyi dışarıdan al, dışarıya borçlan, neymiş devletin borcu yokmuş! nerde devletin borcu yok, nerde yok? 400 küsur milyar dolar borcumuz var. neymiş özel sektörünmüş, aha geldik söylüyorum; o özel sektör batma noktasına geldi, batınca kim garantör? devlet kefil değil mi? bizim iki kuşak torunlarımıza borç bıraktık borç, evlatlarımıza da değil."

  "bakınız hepinize söylüyorum; ey ahali, hepimizin çoluğu çocuğu var, geleceği var.. futbol takımı tutar gibi parti tutulmaz...."
 2. oha mantıklı düşünen milliyetçi yapmışlar ben şok, ama helal olsun keşke mhp'nin başında olsa bu dayı
  (evet biliyorum faşizm yaptım, genelledim, halkı ayrıştırdım vs.)
  wtf
 3. ben de dün cnnturk'de eğrisi doğrusu programında prof. dr. muharrem kılıç ve doç. dr. şule özsoy boyunsuz'un konuşmalarını dinledim. muharrem bey aynen abimizin dediğiyle benzer tepkiler verdi. şunu bir kere daha gördüm ki bir akademisyen olarak siyasetçilerin ipiyle kuyuya inmeye çalışıyorsan o ip seni taşımıyor. kıymetli bir hocamın pek beğendiğim bir sözünü buraya bırakayım; "akademisyenin otokontrolü siyasi otoriteye bağlı kalmadan ilmi âli tutabilmesidir."
 4. ben de dün taksiye bindim. malum laf lafı açtı konu başkanlığa geldi taksici abi;
  -benim kanım da canımda erdoğana feda!dedi.
  -niye? dedim.
  - bir kereye mahsus ötv'yi kaldırı ben de bu taksiyi aldım sayesinde ekmek yiyorum dedi. (ticari araçlara gelen istisna. araç değişimi yapanlar 2019'a kadar ötv'den muhaf olacak)


  şöyle bir baktım anlatsam da anlamayacaktı ama bir umut deneyeyim dedim. ötv neden var? neden senden bu kadar vergi alıyorlar? ekonomimiz sandığın kadar iyi değil almanların da bizi kıskandığı falan yok! dünyanın en pahalı benzinini kullanıp en çok vergisini neden veriyorsun? sana yapılan lütuf değil borçlu hissetme görevleri bu zaten..
  hepsini anlatacaktım ki camdaki osmanlı tuğrasını gördüm ve sustum... deneyler yapsam seminer gibi sunum düzenlesem orada onları kanıtlasam yine de inanmayacaktı. çünkü erdoğan bir kereye mahsus ötv'yi kaldırmıştı. bense ona göre cehapeli bir erdoğan düşmanıydım. ayrı dünyaların insanı..

  demem o ki bu şöför kardeş güzel bir istisna . çok doğru konuşmuş şaşırmadım desem yalan olur. çoğalırlar umarım herkes böyle bilinçlenmeyi denese belki ayağımız boktan çıkar.