• youreads puanı (8.50)
 1. oha mantıklı düşünen milliyetçi yapmışlar ben şok, ama helal olsun keşke mhp'nin başında olsa bu dayı
  (evet biliyorum faşizm yaptım, genelledim, halkı ayrıştırdım vs.)
  wtf
 2. ben de dün cnnturk'de eğrisi doğrusu programında prof. dr. muharrem kılıç ve doç. dr. şule özsoy boyunsuz'un konuşmalarını dinledim. muharrem bey aynen abimizin dediğiyle benzer tepkiler verdi. şunu bir kere daha gördüm ki bir akademisyen olarak siyasetçilerin ipiyle kuyuya inmeye çalışıyorsan o ip seni taşımıyor. kıymetli bir hocamın pek beğendiğim bir sözünü buraya bırakayım; "akademisyenin otokontrolü siyasi otoriteye bağlı kalmadan ilmi âli tutabilmesidir."
 3. ben de dün taksiye bindim. malum laf lafı açtı konu başkanlığa geldi taksici abi;
  -benim kanım da canımda erdoğana feda!dedi.
  -niye? dedim.
  - bir kereye mahsus ötv'yi kaldırı ben de bu taksiyi aldım sayesinde ekmek yiyorum dedi. (ticari araçlara gelen istisna. araç değişimi yapanlar 2019'a kadar ötv'den muhaf olacak)


  şöyle bir baktım anlatsam da anlamayacaktı ama bir umut deneyeyim dedim. ötv neden var? neden senden bu kadar vergi alıyorlar? ekonomimiz sandığın kadar iyi değil almanların da bizi kıskandığı falan yok! dünyanın en pahalı benzinini kullanıp en çok vergisini neden veriyorsun? sana yapılan lütuf değil borçlu hissetme görevleri bu zaten..
  hepsini anlatacaktım ki camdaki osmanlı tuğrasını gördüm ve sustum... deneyler yapsam seminer gibi sunum düzenlesem orada onları kanıtlasam yine de inanmayacaktı. çünkü erdoğan bir kereye mahsus ötv'yi kaldırmıştı. bense ona göre cehapeli bir erdoğan düşmanıydım. ayrı dünyaların insanı..

  demem o ki bu şöför kardeş güzel bir istisna . çok doğru konuşmuş şaşırmadım desem yalan olur. çoğalırlar umarım herkes böyle bilinçlenmeyi denese belki ayağımız boktan çıkar.