1. youreads'te yapmaya tırstığım şey.
  bak mesela bu başlığı da ben açmadım. sadece kelimeyi arattım ve yorumsuz bir başlık buldum. o nasıl olduysa artık. sanırım ya ben ya sözlük saçmalıyor şu anda.

  tırsıntımın gerekçesi, sözlüğün teması.
  mesela anlamını bilmediğim bir kelimenin anlamını ögeendigim zaman yazasım geliyor bazen fakat vazgeçiyorum. yine bir kelime hakkında tanım yapasım geliyor ama cayıyorum.

  öyle işte. daha başka örnekleri de vermem gerekiyor aslında, derdimi anlatabilmek için ama şimdilik bununla idare edelim.
 2. sözlükteki kanal mantığı çok güzel evet ancak sadece tanım yapmak istediğim zaman nasıl bir başlık açacağımı bilmiyorum veya mesela eğitim hakkında bir söz yazıcam bunu eğitim kanalı altına mı yazmalıyım yoksa bunun için başka kanal mı var. evet zor sevgili yuzırlar. ha açtığım başlıklara bakarsanız çoğu müzik falan çünkü olay basit. açıklama bekliyoruz veya bizim gibi birazcık pimpirikli yuzırlar için kullanım kılavuzu.
 3. bazen insanı yaptığına yapacağına pişman eden iş, oluş, eylem. "şu işi yapmak" diye başlık açıyorsun mesela. geliyorlar:
  "yapan maldır"
  "şerefsizlik"
  "tartışmasız puştluktur"
  ...
  ne bu şimdi. hayret ya. troll musunuz olum
  yok