1. ekşi duyuruda görüp buradan da destek çıkar diye düşündüğüm kampanya.

  !---- spoiler ----!

  Merhaba,
  Ben Batman’ın merkez köyüne bağlı Aydınkonak Ortaokulu’nda görev yapan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmeniyim. Okulumum, daha doğrusu öğrencilerim için bir kampanya başlattım.

  Okulumuz tek blok, 32 derslikten oluşan, 2015 Mart ayında teslim aldığımız bir yeni bir okul. Okulumuzun öğrenci sayısı 1000’i geçmektedir. Ortalama sınıf mevcudu 40-45 öğrenciden oluşmaktadır. Okulumuzdaki öğretmen arkadaşlarımızla birlikte bu yeni eğitim kurumunun ihtiyaçlarını karşılamak adına oldukça emek veriyoruz.

  2013 yılında Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi yaratıcı- eleştirel -analitik-üç boyutlu düşünebilme, neden sonuç ilişkilerini kurabilme, özgüven geliştirme, girişimcilik gibi kazanımlarla 5. ve 6. Sınıflara haftada 2 saat olmak üzere zorunlu ders, 7. ve 8. Sınıflarda ise hafta iki saat seçmeli ders haline getirilmiştir. Fakat uygulamaya konulan bu ders gerek laboratuvar gerekse donanım altyapısı sağlanmadan uygulamaya konulduğu amacına hizmet edemiyor.

  Milli Eğitim Bakanlığına gerekli donanımların sağlanması için yapılan başvurularımız olumsuz sonuçlanmış, Fatih Projesi’nin beklenilmesi yönünde dönütler alınmıştır. (Fatih projesi kapsamında hiçbir okula laboratuvar kurulmamakla birlikte, ortaokul öğrencilerine tablet verilmemektedir.)

  İnsanlar okuduklarının % 10’unu, işittiklerinin % 20’sini, hem görüp hem de işittiklerinin% 50’sini, söylediklerinin % 70’ini ve yapıp söyledikleri bir şeyin ise % 90’ını hatırlar. Öğretimde görsel ve işitsel araçlar kullanıldığında öğrenme hem daha çabuk ve hem de daha kalıcı olduğundan biz de öğrencilerimize daha sağlıklı bir eğitim verebilmek için bu ortamı sağlamalıyız. Bu bağlamda okulumuzun bilgisayar ihtiyacının karşılanması için yardım sizlerden yardım talep etmekteyiz.

  Şimdiden her şey için teşekkür ederim.

  Çağlar GÜLCEK
  Aydınkonak Ortaokulu – Bilişim Teknolojileri Öğrt.
  caglargulcek@gmail.com

  Kampanya Linki;
  https://www.indiegogo.com/projects/aydinkonak-ortaokulu
  !---- spoiler ----!
  abi