• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (10.00)
batman the animated series
batman the animated series, çizgi romanlara en çok sadık kalarak yapılmış çizgi film,film ve tv dizisidir. echo çizimleri, karakter ve şehrin dizaynıyla tam bir baş yapıt denebilir.

bruce wayne, ebeveynleri olan thomas wayne ve martha wayne'i opera(bazı kaynaklarda sinema veya tiyatro olarak geçer) çıkışı evlerine dönmek için girdikleri bir ara sokakta silahlı bir soyguncu tarafından vurularak kaybeder. intikamını alabilmek için ailesini öldüren bu kişi veya kişilerin peşine düşmek ister ancak henüz çok küçük olduğundan bunu yapabilecek durumda değildir. bir yetişkin olabilecek yaşa gelene kadar içindekini nefretini ve kinini unutmayan bruce wayne, düşmanlarının onu tanımaması için "yarasa" kıyafeti giyer.
 1. Küçükken hatırlıyordum hayal olarak kanal D'de oynardı. Ancak o zamanlar anlayamayacağım(Sanki tüm izlediklerimi o yaşlarda anlıyormuşum gibi) derecede farklı sözler,öğeler ve enstantaneler görüyordum. Bana az da olsa ağır geliyordu. Yıllar sonra (2011) uzun arayışlarımdan sonra alt yazılı olarak bulabildim.
  Zaten internet ortamında, kanallarda yayınlandığı gibi dublajlı halini bulamadım eğer bulsaydım da sanırım orjinal halinin tadını veremeyecekti.

  90lar farklıydı mottosunu görmekten sıkıldınız biliyorum ama herkesin yaşadığı çocukluk dönemini özel kılan bir kaç şey mutlak vardır. Benimki de galiba buydu.

  İçerdiği zekâ dolu bölümler, her bölümde inanılmaz gaz veren introsu ve öğretici olduğu bir çok anlar var. Rüyadayken neden gazete,dergi vb. şeyleri okuyamadığımızı da burada gördüğüm bölüm üzerine öğrenmiş, merak edip araştırmıştım. video burada