• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
batman; the killing joke - sam liu
meşhur grafik romandan çekileceği müjdelenen son dc animasyon filmi. 2016 yılında bizlerle buluşacak.
 1. animasyon (çizgi romandan biraz farklı olarak) iki parça halinde işleniyor aslında.

  ilk yarım saatlik kısımda, çizgi romanda olmayan bir tema olarak batgirl'in hikayesini izliyorsunuz. batgirl'in batman ile olan bağları, aralarındaki gerilim ve yetki problemleri gözler önüne serilerek, batgirl ekseninde bir anlatım gerçekleşiyor.

  devamında gelen kısım ise birebir çizgi romanın aktarımı. herhangi bir ekleme ya da çıkartma yapılmamış. bu bakımdan izlemesi daha keyifliydi.

  !---- spoiler ----!

  batgirl hikayesinin anlatıldığı kısımda, batgirl ile batman'in sevişmesi gerçekten rahatsız edici bir eklemeydi. film yayınlanmadan önce yapılan açıklamalarda da çizgi romanlarda bile olmayan bir detay ekleneceği söylenmiş, daha sonra bunun, yarasacıkların sevişmesi olduğu ortaya çıkınca tepki toplamıştı yapımcı ekip. tepkiler hiçde haksız değil; olaya ilginçlik katmak için yapılmış gereksiz bir hareket olmuş bana göre.

  esas hikayenin anlatıldığı kısımda joker'in orijin hikayesine derinlemesine girilmesi ve herhangi bir sahnenin es geçilmemesi çok hoşuma gitti. gayet güzel ve açık nokta bırakmayan bir anlatım sergilenmiş. bunun devamında 2008'de çıkartılan çizgi roman joker graphic novel okunursa, joker'in nasıl bir psikolojide olduğunu anlamak (bir nebze de olsa) mümkün olabilir.

  !---- spoiler ----!

  çizgi roman severler için boş bir vakit aralığında izlemek için güzel bir seçim olacaktır.