• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.50)
Yazar Ransom Riggs
bayan peregrine'in tuhaf çocukları - ransom riggs
gizemli bir ada. terk edilmiş bir yetimhane. fazlasiyla tuhaf fotoğraflardan oluşan bir koleksiyon.

tüm bunlar kurgu ile fotoğrafçılığı nefes kesici bir şekilde bir araya getiren ve unutulmaz bir okuma deneyimi sunan bayan peregrine'in tuhaf çocukları romanında keşfedilmeyi bekliyor.

yaşadığı korkunç aile trajedisi yüzünden galler kıyılarındaki, dünyadan uzakta kalmış bir adaya yolculuk eden on altı yaşındaki jacob, burada bayan peregrine'in tuhaf çocuklar yetimhanesi'nin yıkıntılarını keşfetmekle kalmayıp, bayan peregrine'in çocuklarının sadece tuhaf olmaktan çok daha fazlası olduğunun farkına varır.
 1. kitabı, trailerı ile tanışıp okumaya karar vermiştim. merakla okunan eğlenceli, gizemli bir dünyası var. filmi gelmeden okumak iyi olabilir.
 2. internette dolaşan acayip fotoğraflardan yazar bir roman kurgusu çıkarmış.
  ilginç başladı. kolay okunur bir kitap. çok sevdiğimi de söyleyemem. hadi çerez niyetine okuyayım derseniz o ayrı. çok şey beklemeyin!
  bükülen zaman koridorları, geçmiş ve gelecek arasında gidiş gelişler, acayip yetenekleri olan çocuklar...
  edebi roman okumayalım, gençler neler okuyor fikir edinelim isterseniz; bu acayip romanı okuyabilirsiniz.
 3. daha önce fotoğraflar üzerinden yazılmış bir kitaba denk gelmediğim için büyük bir merakla başladım ancak özelikle bazı bölümler oldukça zorlama geldi. yazar sanki fotoğrafları çok sevdiği için kullanmak istemiş ve hikayeyi bu yönde zorlamış. sonuç olarak tatmin edici olmaktan oldukça uzak bir roman oldu benim için. bu kadar popüler olmasını pazarlama başarısına bağlıyorum. yoksa kitaplıkta saklanacak bir kitap değil maalesef.
 4. elinizde bir fotoğraf koleksiyonu olduğunu düşünün ve her bir fotoğrafın ayrı bir hikayesi olduğunu, sizin de bu hikayeleri birleştirerek ortaya başka bir hikaye koyduğunuzu. ransom riggs de bunu yapmış.

  korkutucu mu olması gerekiyordu kitabın bilmiyorum ama pek de korkutucu gelmedi bana. okurken iyi vakit geçirdiğim bir kitaptı sadece. ötesine geçemedi ne yazık ki.

  filmini tim burton hatırına izlerim lakin devam kitabını okuyacağımı sanmıyorum.