1. cep telefonunuza türkçe vahiy inmiş hissiyatı yaratır. tam seçilmiş kişi ben miyim diye kendinizi sorgulamaya başlarken mesajla iletilen mesajın sonunda isim soyadı hatta zaman zaman isim soyadına ait şirketin adını görünce bir fani, bir faniye bunu neden yapar diye düşünmekten kendinizi alıkoyamazsınız.
  mümkün olsa mağaza mesajlarına bile yanıt vermek isteyen anneler dışında cevaplandırıldıkları pek vaki değildir.
 2. samimi değildir bir kere, aramak daha güzel; hatta bizzat gitmek en güzeli o büyüklere, sevdiklere...
 3. şu espiri yapılmazsa olmazdır:
  bayram gelir ellere
  sevgi verir dillere
  ver öpeyim elini
  elin gi....... *
 4. her şeyin yenisi alıp eskisini özleriz ya, nedense bayramlar bana bu hissi uyandırıyor. "nerede çocukluğumuzun bayramları" polemiğine girmeyeceğim. çünki çocuktuk. bayramdan beklentimiz şeker yemek, bayramlık almaktı. onlarla mutlu oluyor idik. büyüdük bir şekerle mutlu olabilen çocuklar değiliz artık.
  ritüel haline gelen kalıplaşmış bayram mesajlarını yolluyoruz mesajları alıyoruz. ben şahsen ulaşabildiğim herkezi arayıp bayramlarını telefonda kutluyorum. sevmiyorum yazıyla kutlamayı. en azından bayarmın kutlu olsun yazacağıma iki dakika bayramın kutlu olsun demeyi daha sıcak buluyorum.

  ve bayram en çok çocukların hakkı. herkesin içinde mutlaka bir yerlerde duran afacan bir bayram çocuğu vardır. hepinizin bayramı kutlu olsun.
  http://i.hizliresim.com/4lO724.jpg
 5. sevmiyorum, zaten adam gibi bayram mı geçiriyoruz. yılda bir bile görüşmediğim insanlar bayram mesajı atıyor. cevap bile vermiyorum hiçbirisine.
 6. duygularımla oynayan mesajlar bütünü.
  sen sabah kalkıp 6 kişiden mesaj geldiğini görüp bi havaya gir, "oha 6 ayrı birey, benim yıllık skorum bu zaten" de, sonra varlığını unuttuğun whatsapp gruplarından bayram mesajı geldiğini gör. "hee bayrammış" diyip uyumaya devam et. hüzün.
 7. hiç sevmiyorum yıllarc kimsenin bayram mesajına da doğru dürüst cevap vermediğim için artık kimse atmıyor.. yakın arkadaşlarım sadece atarsa yazarım.. onun dışında yolda görsem kafamı çevireceğim insan bayram mesajı atıyor, senin bayramın mübarek olmasın ulan ayı diyesim geliyor.
 8. gelenek haline gelmis durum. mesela oyle bir mahalle baskısı olusuyor ki insanin uzerinde ramazan bayraminda bayram mesaji atmazsaniz sanki tuttuğun tum oruclar kabul olmayacakmış gibi geliyor. neyse sözlük siz benim paranoyaklığıma takılmayın.