• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (5.50)
Yazar martina cole
bedel - martina cole
sahip olmak istediğiniz her şeyin bir bedeli vardır.
freddie jackson hapisten çıkınca kendini yeraltı dünyasının kralı sanır. cezasını çekmiştir. artık yaptığı doğru bağlantıları harekete geçirme zamanı gelmiştir. karısı jackie ise kocasının dizinin dibinde oturmasını istemektedir. kavgaları, şiddeti ve kadınların freddie'nin peşinde koştuklarını unutmuştur. kıskanç, kindar ne yaptığını bilmeyecek kadar dengesiz olan jackie, kız kardeşi maggie'nin yıldızı parladıkça kendi yaşamının paramparça oluşunu çaresizlik içinde izler. freddie'nin kuzeni jimmy' ye aşık olan maggie yaşamını ablası gibi berbat etmemeye kararlıkdır.
kapalı kapılar ardındaki ihanetler insanların yaşamlarını çok kötü etkilese de ailelerin, "kol kırılır yen içinde kalır" sözünü asla unutmamaları gerekir. ama sadakat, jacksonların itibar etmedikleri bir kavramdır. yaşadıkları alemde güven sözcüğünün bir anlamı yoktur. onların dünyasında herkes güç peşinde koşmaktadır.
  1. 3 bölümlük adı da "the take" türkçeye bedel olarak çevirilen kısa bir dizi olarak da uyarlanmış olan ingilterede yeraltı dünyasında işler yapan iki adamın hikayesini ve ailesini konu alan bir kitap gerçekçi anlatımıyla etkisi altına aldığını söyleyebilirim.