• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
before the flood - fisher stevens
belgesel; dünya insanlarını, gezegeni kurtarmak için yapılabilecek basit ama etkili çözümlerle ilgili bilgilendirirken iklim değişikliğinin önlem alınması gereken bir konu olduğunun farkında olan liderleri desteklemeye teşvik ediyor. leonardo dicaprio, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde toplumun her tabakasından farklı bireylerin nabızlarını tutarak dünya’nın bugünü ve yarını ile ilgili detayları tutkulu olduğu kadar pragmatik bir pencereden servis ediyor.

"tufan’dan önce"de iklim değişikliği ile ilgili görüşleri alınan abd başkanı barack obama, abd eski başkanı bill clinton, abd genel sekreteri john kerry, birlemiş milletler genel sekreteri ban ki-moon ve papa francis’in gibi ünlü figürlerin yanında nasa araştırmacıları, çevre aktivistleri, tanınmış bilim insanları, topluluk liderleri ve kendini doğayı korumaya adamış bireylerin satır arası notlarına yer veriliyor.

filmin yapımcılığını leonardo dicaprio, brett ratner, james packer ve martin scorsese üstlenirken, yönetmen koltuğunda fisher stevens’ı görüyoruz.
  1. şu bağlantıdan altyazılı olarak izleyebileceğiniz belgesel.

    Henüz çok yeni olduğundan imdb puanı çok yüksek (8,6/10) olan belgesel muadillerinden farklı ne sunuyor olabilir? aslında herkesin farkında olduğu küresel bir dibe batış söz konusu ve adına "küresel ısınma" ya da her ne derseniz deyin politika konusu olmuş durumda. herkes kendi çıkarı doğrultusunda bu konuyu evirip çeviriyor. bu belgesel biraz da bu anlamda değinmiş aynı konuya.