1. beirut, batı avrupa ve balkanlar'a özgü müziği pop müzik ile birleştiren abd'li grup. indie-rock tarzını dünya müzikleri ve abd'deki popüler akımlarla bir araya getiren grup, kurucusu zachary francis condon'ın solo bir projesi ile birlikte doğdu ve genişledi. beirut ilk konserini gulag orkestar albümleri yayımlandıktan sonra mayıs 2006'da new york'ta verdi.
  grubun ismiyle ilgili zack şöyle demiştir: “one of the reasons i named the band after that city was the fact that it’s seen a lot of conflict. it’s not a political position. i worried about that from the beginning. but it was such a catchy name. i mean, if things go down that are truly horrible, i’ll change it. but not now. it’s still a good analogy for my music. i haven’t been to beirut, but i imagine it as this chic urban city surrounded by the ancient muslim world. the place where things collide”.
  2015 eylülünde çıkan albümüyle birlikte 4 albümü bulunmaktadır grubun.
  the gulag orkestar
  the flying club cup
  the rip tide
  no no no
 2. benim en sevdiğim parçası

  'life, life is all right on the rhine
  no, but i know, but i know
  i would have no where to go
  no but there's nowhere to go, to go'

  bütün parça bu sözlerden oluşmaktadır. lakin çok etkileyici
 3. geç tanıdığıma üzüldüğüm gruplardan birisi, tanımamda bir üst yorumdaki linke tıklamamla oldu. müzik çeşitliliklerine hayran kaldım, bazen duygusal bazen çoşkulu. enstrümanları müthiş kullanıyorlar. umarım bir kez daha yolları istanbul'dan geçer, canlı dinleyemezsem çok üzülürüm.