• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
belgariad serisi - david eddings
belgariad dizisinin 5 kitabını topluca almak isteyenler için bir kutuda topladık: kehanetin oyuncağı, büyücüler kraliçesi, sihirbazın tuzağı, büyülü şato, efsuncunun son oyunu.

bir gün tanrı aldur bir çocuk kalbi büyüklüğünde, kür eşeklinde bir taş aldı ve yaşayan bir ruh haline getirene kadar elinde evirip çevirdi. insanların aldur taşı dedikleri bu canlı mücevherin gücü çok büyüktü ve aldur onunla mucizeler yarattı.

aldur'un kardeşi tanrı torak, binyıllar boyunca taş'ı eline geçirmek için yapmadığını bırakmadı. onu engellemek için çalışan iki kişi, aldur'un müridi büyücü belgarath ve kızı büyücü polgara idi. belgariad, torak'ın aldur taşı'nı ele geçirip dünyaya hâkim olmak için verdiği son mücadelenin hikâyesidir.
(tanıtım bülteninden)
  1. ah metis ah... gözlerimizi kanata kanata okuttun şu güzelim seriyi bize. sehpanın üstüne ters çevirerek koyduk. utanmasak kitapları kaplıkla kaplayacaktık ki hepsi o kapaklardan iyidir. neyse yine de allah razı olsun metisçiğim bize acımış da yeni tasarımlarla tekrar basmış seriyi. genç nesillerin david eddings'i tanımaları açısından da güzel olmuş.

    acaba eski seriyi götürsek yenisini verirler mi? bence vermeliler. buradan metis'e sesleniyorum. lütfen insan sağlığına sakıncalı eski sürümü piyasadan toplayıp yenisi ile değiştirin. bak rica ediyorum.