• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.17)
ben x - nic balthazar
ben, kimseye benzemeyen birisidir. kendine özgü hayatı olan ben, dış dünyadan bağımsız bir şekilde yaşamını sürdürmektedir. gününün büyük bir kısmını internet üzerinden “archlord” isimli oyunu oynayarak geçirmektedir. oyunda, çok güçlü, saygı duyulan bir karakteri vardır. ben'in en büyük hayali, gerçek hayatta da oyundaki gibi bir karaktere sahip olmaktır. fakat “otizm” adı verilen hastalığı yüzünden bu hiç te kolay değildir. sürekli arkadaşlarının şakalarına maruz kalan, dışlanan ben'in yardımına “archlord” oyunundan tanıştığı scarlite adlı kız koşacaktır...
 1. sirf az bilindigi icin yere goge sigdirilamama etkisinden faydalanan, ama o kadar da iyi olmayan, idare eder bi belcika filmi.

  bi kere otistik, kor, sagir vs engelli herhangi bir kisiyi canlandiran adam/kadin hemen oscar adayi ilan edilir, daha aksini duymadim... inandirici sekilde oynamis iste, abartacak ne var? bi de kizin cok guzel oldugu soylenmis. cidden dusunuyorum, ya bizim kizlarimiz cok cirkin, ya erkeklerimiz cok abaza, ya da filmden asiri bir etkilenme mevzu bahis; cunku kiz kasten olabildigince siradan bir tip olarak secilmis bence...

  neyse, zamanin otesine gitmeyi garantiledikten sonra, universite yillarinda saatlerce rpg oynamak yuzunden gercek dunya ile bir-iki saniyelik kopuslar yasamis, ancak bildigim kadariyla normal bir insan olarak, filmi aslinda ilgiyle izledigimi belirteyim.
 2. başlarda sıkıldığım, yarıda bırakmayı düşündüğüm filmdir.

  filmin sonları bu kararımı değiştirmiş, iyi ki yarıda bırakmamışım dedirtmiştir
 3. güzel filmdir, duygulandırır,öfkelendirir ancak sonunda (en azından bi' nebze) rahatlatan filmdir.(spoiler mı oldu şimdi bu?)
  genellikle klass filmi ile karşılaştırılır, bence gereksiz(ve anlamsız) bir karşılaştırmadır.
  dag
 4. hiç kimseyi fiziksel veya zihinsel sorunlarından dolayı aşağılamayın diyen şahane psikolojik film.