• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
benim bütün arkadaşlarım süper kahraman - andrew kaufman
"tom'un bütün arkadaşları gerçekten de süper kahraman. mesela kulak, amfibik,miskin ve ters. hatta tom'un karısı mükemmel de süper kahraman. ne yazık ki mükemmel düğün gecesinde tom'un görünmez olduğuna inanması için hipnotize edildi. tom ne yaparsa yapsın mükemmel'e görünemiyor. düğünden altı ay sonra, tom'un çekip gittiğine ikna oluyor. mükemmel vancouver'a bir bilet alıyor. vancouver'a gidip orada mükemmel bir hayat kuaracak, kırık kalbini toronto'da bırakacak. tom'un yanında olduğunda habersiz, uçağa biniyor. tom uçak vancouver'a inmeden önce karısına kendini göstermeli, yoksa onu sonsuza dek kaybedecek..."

ilk sayfalarda kitabın şirinliği ve komikliğinden hoşlanacak,çok geçmeden altta yatanların gerçekliğiyle sersemleyeceksiniz.
mükemmel tom'u görecek mi?
aşkın gözü korkudan gözlerini kapadığı için mi kördür?
ertelenen büyük planlar hayatınızı küçültür mü?
yeni bir aşka başlamak için eski aşk artıklarını temizlemek şart mıdır?
tek yeteneği harikulade "s*ktir git" demek olan bir miskin süper kahraman olabilir mi?
ac/dc alemin kralı olabilir mi?
peki insan böle bir dünyada süper gücü olmadan hayatta kalabilir mi?
sizin süper gücünüz ne?
cevapları birlikte arayalım...
(tanıtım bülteninden)
  1. öyle superman, spiderman gibi süper kahramanlar beklemeyin. on beş metre yarıçapındaki herkesin stresini emen ve bu yüzden tüm partilere davet edilen "stres tavşanı" ya da her günün sonunda kıyafetlerini toplayan, bitmiş kalemleri çöp atan, ıslak havluları ipe asan, bulaşıkları yemekten hemen sonra yıkayan "arkanı topla da git hanım" gibi gelmiş geçmiş en güçlü süper kahramanların olduğu çok absürt, sarkastik ve komik bir aşk hikayesi.

    keşke baskısı da az daha düzgün yapılsaymış. sayfaların espası düzgün ayarlanmamış. yazı puntosu büyük kullanılmış ve yazılar neredeyse sayfanın kenarlarına dayanmış. altta ve üstte yarım santimden daha az bir boşluk var, bazı sayfalar neredeyse sayfa numarasın hemen altından kesilmiş. sevgili arka bahçe'den daha düzgün baskılar bekliyoruz. yakışmıyor.