1. hayallerinin gerçek olmasını temenni ettiğim herhangi bir 17 yaşındaki kız çocuğu.

    hem hayalleri neden gerçek olmasın ki. üç kuruşluk aklı ile kadınları kızları aşağıladığını sananların, daha neden nefes aldığını bilmezken her boku bildiğini zannedenlerin, ne s.kim ırka mensupsa artık kendini üstün ırk sanarak sosyal mecrada ırkçılık kasanların varolduğu bir dünyada tüm hayallerini gerçekleştirmesinin çok güzel olacağını düşündüğüm 17 yaşındaki herhangi bir kız çocuğudur. he unutmadan ilerde evlenip bir erkek çocuğu olursa şayet umarım oğlu sosyal mecralarda her boku yiyip de annem annem diye duyar kasmaz.
  2. Henüz 17 yaşında bilimi yaymaya ve sevdirmeye çalışan, bu doğrultuda makaleler yayınlayıp, köy okullarına seminerler verip, cocuklara bilime dair hediyeler ve kitaplar dağıtan, kendi yaşındaki bir cok gence de rehberlik edip projelerini hâlen aktif olarak sürdüren Mardin'li genç kız.

    Dijitalx.com'daki röportajına denk gelmiştim geçen yıl, (bkz: http://www.dijitalx.com/2015/10/26/marsa-giden-ilk-mardinli-olmak-istiyorum/) ardindan takip etmeye başladım. Bu sene sınavlara terör olayları nedeniyle hazırlanmamış olsa da Kocatepe Üniversitesi'ne yerleşip gitmeyi tercih etmiş, okuyunca üzüldüm ama o bir sekilde önünü açar bence, okuyorsa da başarılarının devamını dilerim sevgiler. Ayrica; (bkz: http://picardes.com/berfin-dag-ile-roportaj/)