1. 2016 abd başkanlık seçimlerinde demokratların adayı olmak için, sarı yelloz hillary clinton'la yarışan reyiz.

  şimdilik işi zor gibi gözükse de, dengeyi sağlama ihtimali hiç az değil. eğer bir şekilde dengeleyebilirse, süper delegelerin bir kısmını kendi safına çekecektir.

  dünya siyasetinin kendisi gibi birine ihtiyacı var, umarım hillary ve trump gibi soytarılar yerine koltukta kendisini görebiliriz.

  ne dersiniz, hoş olmaz mı?
 2. çok hoş olur.
  kendisinin de dediği gibi, yaşlı liberallerin yapacağı bir hatayı, torunları olan genç liberallerin temizlemek zorunda kalmaması için, gelin bernie'ye oy verin!

  kendisinin seçim kampanyası, toplumun her kesimini ilgilendiren kararlar üzerinedir. ülkede ki müslümanında hakkını savunur, escinsel bir bireyinde. karşısında ise milyarderlerin desteklediği clinton vardır. cumhuriyetcilerin aday adayı trump ise kendisi zaten bir milyarderdir. gelelim sanders'a, kendisi wall street ekonomisine karşıdır, gelin el ele yıkalım onların gücünü demektedir, bu ülkeyi %1'lik kesim değil, hepimiz yönetelim demektedir, politik anlamda yenilenmenin vakti gelmiştir demektedir, ancak sesini tek duyan genç kesim oldu. neden diye sorarsanız eğer, ücretsiz okullar, ücretsiz sağlık hizmetleri ve yeni istihdam sahaları oluşturmak gibi projeler gençlere gelecek hakkında umutlandırırken, bir çok özgürlükçü kanunu getireceğine dair de sözler vermektedir.

  sonuç olarak, işi çok zordur. süper salıda zorlanmış sayılır. ancak imkansız değil, bakalım önümüzde ki günlerde ne olcak.
 3. amerikan rüyası vardı artık bir de bernie sanders ütopyası var. evet söyledikleri amerika için sadece bir ütopyadır. ve maalesef ütopyalar ne kadar güzel olsalar da tarih boyunca herhangi birinin gerçekleştiği vaki değildir.
 4. ugo
 5. ülke çıkarları için cumhuriyetçilerin kazanmasını yeğlerim. amerikalı olsaydım ise ona oy verirdim.
 6. abd bayrağında 50 yıldızı 50 çekiç-orak yapacakmış :p