1. hayırlı olsun betalığı daim olsun sözlüğüdür. (e öyle alıştık?)

  o değil de yeni tutulan evin boş salonunda koşturan çocuklar gibi eğlenilmiş içeride.
 2. birkaç aylık maceranın ardından kapanmış sözlüktür.

  not: şimdiden yazayım dedim.
 3. gördüğüm kadarıyla birçok eski olduğu için meta'da diğerlerine hava atıp ezmeye çalışan anadan sözlük yazarı doğma moderatörler tarafından ego mastürbasyonu olarak kullanılan sözlük.
  ha ben yine de girdim mi girdim ama bir bok yazamıyorsunuz onu anlamadım.
  hayırlı olsun diyim ne diyeyim bari.
 4. umarım istediğimiz platforma ulaşırız.

  azrael'e katılmıyorum.

  zeno'ya gönül koyuyorum.
 5. azrael ve zeno arkadaslara katiliyorum. batirdiklari meta sozlugun en temel ozelliklerinden biri olan ego sorununu yenebilirse modlar, bir ihtimal bir seye benzer biraz daha. umarim yenerler ve adam gibi bir seyler cikar ortaya ama bu kadar egoyla, yonetim zayifligiyla olmaz o is.
 6. reklamlarını farklı sitelerde yapması gereken sözlük.
  wolf
 7. bir avuç insanın iyi niyetle bir şeyler yapmaya çalıştığı sözlük.

  ben ki dünya yansa, yapcak bi şey yok hacu gidip marsta yaşarız diyen insanım, şu uğraşı görünce utanıp elimden bi şey gelirse yapayım dedim.

  ama millet olarak en sevdiğimiz şey eller arkada dikilip, çalışan insana o iş öyle yapılmaz yeaa muhabbeti yapmak olduğu için şaşmamak lazım.
 8. eski nick ve şifreyle nedense giremediğim sözlük. yeniden mi üye olmamız gerekli ?
 9. ne olduğunu anlamadığım hede.
 10. bazılarının hala aynı kafada devam ettiği yeni sözlük yapılanması. bir hevesle kayıt oldum ama baktım ki hala aynı kafa hala aynı ego ve kibir. yine kendilerinden olanı koruma çabası yani değişen bir şey yok. meta sözlük moderatörlerinin yanlı ve hatalı davranışları kaldığı yerden devam ediyor.

  yazarımsının biri youreads başlığına 'dedikoducular' diye yazmış.
  yazan kişi kim derseniz meta sözlük zamanında insanları tehdit eden insanları kavga etmeye sürükleyen ve sonra yazdıklarını silip kaçıp giden birisi. sürekli aynısı olur. yazar yazar ortalığı kızıştırır sonra silip gider.

  neyse bu yazarımsı kişiye 'bok atma durduk yere' dedim. ve olaylar başladı yine aynı cevaplar yine aynı konuşma tarzı ve beklendiği gibi yine aynı silme olayları.
  sonra bir de utanmadan 'derdim youreads ile değil' diyor. ulan sen adamlar için dedikoducu sözlük diyorsun sonra kıvırmaya çalışıyorsun. bense 'durduk yere adamlara bok atma' dedim diye suçlu oluyorum.
  ha dediğim gibi buraya bok atmasının tek sebebi burada at koşturamamasıdır. çünkü diğer tarafta kendisine ilah gibi davranılıp ne derse desin itaat ediyorlardı alışmış bir kere.

  sonuç olarak bu insanlar bir sözlük kurma çabasında değil bunu anladım. bu insanlar, kendi kurallarının olduğu kendilerine muhalefet olan herkesin yok sayıldığı kendi aralarında güzellemelerin yapıldığı bir platform kurma çabasındalar. aralarından cidden bu düşüncede olmayan 1-2 kişi vardır onları kenara koyarsak kalanı çöp.

  peşin edit: orada henüz mod. yok falan ayaklarını geçiniz yazar uçurmaya ve girdi silmeye başlanmış bile. şimdi gelip durumun öyle olmadığını aslında kendilerinin bir bebek kadar saf ve masum olduklarını bla bla bla diye anlatmaya başlarlar o yüzden peşinen söyleyeyim 'yaww he he' bir kere de kabul edin taraflı ve yanlı tutumlarınızı.
  ve sonuç: artık umurumda değilsiniz. umarım dedikoducu diye bok attığınız yere gelip yazmazsınız.

  edit2: utanmadılar ve gelip yazdılar çünkü suçluluk ilk olarak inkar etmeyi gerektirir.