1. 2 yıl beta aşamasında kaldıktan sonra kapanan meta sözlük eski yazarları tarafından test amaçlı üzerinde çalışılan sözlük. beta'dan çıkamamak gibi derdimiz de olmayacak hiç.

  ha, çalışmalarımız sona erdiğinde, isim değişecektir zaten.

  adresi de şöyle:
  betasozluk.club
 2. hayırlı olsun betalığı daim olsun sözlüğüdür. (e öyle alıştık?)

  o değil de yeni tutulan evin boş salonunda koşturan çocuklar gibi eğlenilmiş içeride.
 3. meta sözlük'te başlattığı hiçbir etkinliği tamamlayamamasıyla tanıdığımız larden'in yeni procesi.
 4. birkaç aylık maceranın ardından kapanmış sözlüktür.

  not: şimdiden yazayım dedim.
 5. larden'in projesi değildir. an itibarı ile 48 üyesi bulunan eski meta sözlük yazarları mail grubuna sunulan, aslında o kadar da zor değil temalı bir çalışma kendisi.

  açıkçası mevcut scriptin işi çözeceğini düşünmüyorum ama 1 dolarlık maliyetle açılmış olması ve iyi kötü çalışması birlikte bir şeyler üretmeye çabaladığımız arkadaşlarımıza istersek yapabileceğimizi gösterebilir diye düşündüm.

  hem bir de, o ses meta sözlük yarışmasını sonlandırmadım çünkü daha ben söyleyecektim, meta force grubunu kurdum oyun oynamak için, grup hala yaşıyor ve oyun oynuyoruz, meta sohbet hali hazırda aktif bir sohbet odası, pek çok arkadaşlık doğdu oradan, kelimelik turnuvasının sürmeme sebebi sadece ben değilim, maç sonucunu bildirmeyen tüm katılımcılar, yürüttüğüm başka bir proje var mıydı şu an anımsamıyorum ama ekşi sözlük'te 16 yıl ve halen, meta sözlük'te açıldığı günden kapanana kadar varlığını sürdüren bir yazar olarak istikrarlı olduğum bir mevzu var ise bunun sözlük yazarlığı olduğunu sanıyorum rahatlıkla dile getirebilirim.

  o değil de sözlük moderatörü müymüşüm yoksa animatörü müymüşüm ben de bilemedim şimdi.

  ha bi de yazamadığım kitaplar var. beta sözlük'le neyim uğraşmayıp ona mı yönelsem?
 6. üzerinde durmadan çalışılan ama daha fazla desteğe ihtiyaç duyan sözlük.
 7. gördüğüm kadarıyla birçok eski olduğu için meta'da diğerlerine hava atıp ezmeye çalışan anadan sözlük yazarı doğma moderatörler tarafından ego mastürbasyonu olarak kullanılan sözlük.
  ha ben yine de girdim mi girdim ama bir bok yazamıyorsunuz onu anlamadım.
  hayırlı olsun diyim ne diyeyim bari.
 8. umarım istediğimiz platforma ulaşırız.

  azrael'e katılmıyorum.

  zeno'ya gönül koyuyorum.
 9. azrael ve zeno arkadaslara katiliyorum. batirdiklari meta sozlugun en temel ozelliklerinden biri olan ego sorununu yenebilirse modlar, bir ihtimal bir seye benzer biraz daha. umarim yenerler ve adam gibi bir seyler cikar ortaya ama bu kadar egoyla, yonetim zayifligiyla olmaz o is.
 10. reklamlarını farklı sitelerde yapması gereken sözlük.
  wolf