1. quantic dream tarafından geliştirilen playstation 3 için çıkarılan interaktif drama aksiyon-macera oyunudur. başrollerde ellen page( jodie ), willem dafoe ( nathan dawkins ) yer almaktadır.
    küçük jodie holmes paranormal güçlere sahiptir. ailesi bu durumla baş edemez ve onu paranormal aktivitelerle ilgilenen bir askeri üsse gönderir. jodie burada iki doktor tarafından büyütülürken testlere tabi tutulur. bu iki doktorun himayesi altında jodie, paranormal bir varlık olan aiden ile arasındaki bağı güçlendirir ve sözünü dinletmeye başlar. lakin aiden bir evcil hayvan değildir ve kendi iradesi vardır. jodie ne zaman zarar görse, kendisi de bu durumdan etkileniyordur ve jodie gibi insani bir vicdana sahip değildir. öldürmek onun için sıradan bir durumdur.
    oyunda jodie ile aiden arasındaki ilişkiyi, jodie'nin küçüklükten bugüne yaşadıklarını ve diğer insanlarla olan ilişkilerini görmekle birlikte paranormal dünyanın kapılarını aralıyoruz. oyun, daha çok sinematik olup oyunculara seçim hakkı sunmasıyla değişik hikaye gidişlerine gebedir. bu da oyunu birden fazla oynamak için ideal kılar.
    yaratıcısı david cage'dir.