1. bir blog sitesinde fotoğrafını görünce bir anda ilkokul günlerime götürüp duygulandıran, dergiyi okuduktan sonra yaptığım araştırmaları, kartlarını bir hazine gibi sakladığım, babama sürekli olarak soru sorduğum o meraklı günlerimi, ablamla oynadığımız zeka dolu oyunları ve diğer anıları zihnimde canlandıran çocuk dergisi. kaç yıl geçmiş hala unutmamışım çıngıraklı yılanı ilk olarak bu dergiden öğrenmiştim. o zamanlar evimizde internetimiz yoktu. bilgiye dergi ve kitaplardan ulaşıyordum. benim için zamanımın internetiydi bu dergi.

    tanım: tübitak'ın bilimsel branşlardaki gelişimini sağlamaları için çıkardığı aylık çocuk dergisi.
  2. çok güzel dergiydi, 1-2. sınıftayken yiğit özgürün bir köşesi vardı orda buket ile burak diye sanırsam. efsaneydi, internette varsa tekrar okuyayım ben onları...
  3. 1998'de yayına başlayan her okulda ücretsiz dağıtılması gereken dergi. en azından benim çocukluğumda çok iyiydi şuan nasıldır bilmiyorum. fatih projesi adı altında internete bile bağlanması engellenmiş olan tabletlere milyonlarca lira yatırana kadar okullarda bilim çocuk nat geo kids vs gibi dergiler dağıtılsa gerçekten başarılı bir proje olur.
    tes
  4. bizim zamanımızda kolay ulaşılamayan (ya da teşvik edilmeyen) dergi. oysa ne çok isterdim böyle faydalı şeylerle büyümeyi.

    geçenlerde 2. sınıfa giden yeğenimde gördüm. özendim valla. eğer dergiyi beğenirse ablamdan onay alıp bizim yeğeni dergiye abone edeceğim.