1. binali yıldırım'ın il başkanları toplantısında yaptığı konuşmasında söylediği söz.
  -cumhurbaşkanını halkın seçmesi demokrasi tarihimizde bir dönüm noktasıdır. 21-22 milyon oy alan bir cumhurbaşkanı 'ben işe karışmam' diyebilir mi? anayasa ne söylerse söylesin, cumhurbaşkanının fiili olarak siyasi sorumluluğu doğmuştur. yeni anayasa ile sistemin yolunu açma zamanıdır. başkanlık sistemini bu ülkeye getireceğiz.

  -inanıyorum ki bu meclis savaş şartlarında bile bugünkünden daha güzel anayasasını yapan bu meclis tarihi sorumluluğu en iyi şekilde yapacaktır. diyelim ki olmadı, adres yine millettir. her zaman siyasetin çözüm üretemediği yerde çare millettir, sandıktır. milletin 'biz sizi seçtik niye zırt pırt geliyorsunuz' da dememesi lazım. mecbur kalmadıkça milletin önüne sorun götürmemek lazım.
  kaynak
  adamların söylediklerine bakın. alenen propagandamızı yapacağız, başkanlığı getireceğiz diyorlar. üstelik ''anayasa ne derse desin''. söylemesi kadar kolay değil binali. göreceksin ki değil...
 2. fatih portakal' ın doğru yorumu; ''biz de anayasa ya boşver orada yazanı diyebiliyor muyuz?''

  ne yapıp ne edip bu başkanlık sistemi gelecek gibi gözüküyor. mutlu musun bahçeli, zamanında tek fırsatımız varken, elinin tersiyle ittiğin için. intihar sebebim olacak bu uzun.
  ozumm