1. zamanla kötü ve tehlikeli bir alışkanlık haline gelebilir.
  tüketim toplumunda herşey çok hızlı yaşanıyor. dostluklar, sevgiler fast food tadında. insanlar da çok kolay tüketiliyor.
 2. benim de gerçekleştirdiğim eylem olmakla, birikimdir nedeni. o 'bir anda'ya gelene kadar bir çok olay olmuştur, lafı dokunmuştur, hareketleri batıyordur falan derken bir gün gelir, sebepsiz yere arayıp sormazsın 'merhaba merhaba' bağlarsın. karşındaki ne olduğunu anlamaz da, anlatmak da istemezsin. çünkü anlatsan da seni anlamayacak, üstüne bir de sana hakaret edecektir en iyisi mi sessiz gemi uzaklaşmak o limandan.
 3. çok güzel yaptığım eylem. ben yalanı hiç sevmem, bana söylendiğinde kendimi aptal yerine konmuş gibi hissederim çünkü, ve aptal yerine konmayı kaldıramam. ilişkilerimde bana yalan söyleyen birisini farkedersem eğer anında koparırım bütün ipleri. bu en yakın arkadaşım da oldu sevgilimde. ve bugüne kadar hiç pişmanlık duymadım, kendime olan saygım herhangi birine duyduğum saygıdan fazla oldu çünkü hep. ikinci bir şans da vermedim kimseye, birisi benim için bittiyse bitmiştir çünkü. ikinci bir şans da istemedim kimseden. başka birini tanımaya çalışırken şunu düşünürüm hep; kendimi ne kadar tanıyorum. kendimi bile tam anlamıyla tanıdığımı düşünmezken, insanlar hakkında kesin kararlar vermemeye çalışıyorum. insanın ömrünün tam olarak ancak kendisini tanımaya yeteceğini düşündüğüm için, ve ucundan da olsa tanınmayı bekleyen bir dünya insan varken geçmişte yaşamayı sevmiyorum.
  hubot
 4. çıkar ilişkilerinde kaçınılmaz son.
  örnek vermek gerekirse, yaptığınız sosyal deneyin ana karakteri insanla deney bitince konuşmayı kesmek.
 5. son 6 ayda 3 farklı arkadaşıma karşı yaptığım eylem. gerektiği zaman yapılması elzemdir. bir çok sorundan ve dertten kurtarırsınız kendinizi.
 6. karsıdakine ne olduğunu anlamayıp hatayı kendinde arama sorunu yasatmaktır
 7. onlarca kere yaptığım mallık. sebebini bilmediğime göre sanırım psikoloğa ihtiyacım var.
 8. kurdela makas gibi kalabalık istemeyen bir kesiş. kesişen hayatlar nasıl ki spontane bir şekilde bir yol üstü üzeri buluştu ise, yol ayrımı da doğaçlama olur nihayetinde. seremoniye, göğüs sesine, naza, söze ve mimik ile kelimelere ihtiyaç yoktur. öylesine sessiz, alışkın, sıradan ve gelişigüzel. insan insanı herkes etmeye meyillidir.
 9. yakın zamanda sadece kapris amacıyla yaptığım eylem. şimdi de köpek gibi pişmanım. bunu buraya yazıyorum çünkü böyle bir hatadan nasıl geri dönülür hiç bilmiyorum. hala bir kibir hala bir gurur falan.
 10. anlık olarak becerdiğimi zannettiğim ama aslında hayatımda hiç becerememiş olduğum eylem. çünkü balık hafızalı ve zerre kin tutamayan bir insanım. çok kötü olaylarla görüşmeyi kestiğim insanları aradan zaman geçip yeniden gördüğümde gayet normal hiçbir şey olmamış gibi davranıyorum. çok kötü bir özellik tavsiye etmem şu ana kadar kimseyle küs kalamadım tam olarak. tam sınırları çizemediğim için bi mallık oluyor.