• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
Yazar Angutyus
bir apaçi masalı - angutyus
“masallar dinleyerek büyümeyen çocukların masal gibi hayatları olur” diyerek başladı yola.

toprak kokusundan arabeske, gecekondu yaşamından barmenliğe, alanya’dan isveç’e ve dünyanın 80 ülkesine! sosyal, sınıfsal, duygusal ne derdimiz varsa hepsini yaşamış ve “apaçi” deyip de anlayamadığımız gençlerin hayatını modern bir masala dönüştürmüş angutyus’la tanışıyorsunuz.

sözlükçüleri ekrana kilitlemiş, binlerce okuyucuyu kendine bağlamış, hikâyesiyle efsane olmuş bir yazarla karşı karşıyasınız.

bir apaçi masalı, “modern zamanların” bu absürd masalının ilk bölümü.
  1. seri halinde şuan 5 cilttir. biyografi şeklinde yazılmış ve sürükleyici yaşam hikayesi barındıran kitabın sadece ilk cildini okuyabildim. çerez niyetine okunabilir ve tavsiye edilir.

    edit: gerçekçiliği tartışılabilir.
  2. "asla dizüstü edebiyat okumam." diyen benim iki günde bitirdiğim kitap. sanal da yazılan boş beleş şeylerin kitap olması canımı çok sıkıyor basılmayı bekleyen o kadar değerli eser yayınevi arayan birçok değerli yazar varken ancak böyle. ama fatih akdere'nin dili farklı hikayesi de farklı. anlatımı çok kuvvetli. sanki karşımda ve sohbet ediyormuşuz gibi geçiyor kitap. dolu dolu yaşamış bir iinsan hayatın farklı belki göremeyeceğimiz yönlerini akıcı bir şekilde anlatmış.