• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
Yazar Gizem Altın
bir bilet al - gizem altın
interrail, sadece bir tren bileti değildir. avrupa trenlerinde sınırsız ulaşım sağlayan interrail, aynı zamanda maceraya, özgürlüğe, dünya vatandaşlığına, kendini keşfetmeye alınan bir bilettir.

bu kitapla siz de bir bilet alacaksınız.25 yaşında, hayatında ilk defa yurt dışına çıkan genç bir kadınla birlikte kendinizi yeni tanıştığınız bir yunanlının evinde kahvaltı ederken bulacak, venedik sokaklarında kaybolacak, katalan bayramlarında dans edeceksiniz.

sırtınızda boyunuz kadar sırt çantasıyla sokaklarda yürümekten sırtınız tutulacak, yeni tanıştığınız arkadaşlarınızla bilmediğiniz bir dilde avaz avaz şarkılar söyleyeceksiniz. siz kitabı okurken pencerenizden fransa'nın şarap bağları, italya'nın tadına doyulmaz gün batımları, alp dağları eteklerindeki göller akacak. kısıtlı bir bütçeyle avrupa'yı keyifle gezmenin püf noktalarını öğrenecek, kimbilir belki siz de 'bir bilet al'ıp gitmeyi seçeceksiniz.

gizem'in tek bir amacı var: 'şu anda hayatımın en güzel beş haftasını elinizde tutuyorsunuz. umarım size yola çıkacak cesareti verebilirim'.
  1. 25 yaşında bir kadının başından geçen bir olay sonucu bir anda karar verdiği interrail ve o süreçte yaşadıklarını gün gün aktaran kitap, eğer daha önce yapmadıysanız bir gün bende yapacağım bunu dedirtecek cinsten.