1. genelde şu an ki hayatımıza dair olmayıp geçmişte özlediklerimizi barındıran beklentilerdir.
  mevsimsel olarak değişmekle birlikte yanınızda uyanan güzel bir kadın, belki yatağa zıplayan bir afacan veya mutfaktan gelen patates kızartması kokuları olabilir elbette.
 2. başım ağrımasa mesela...

  ya da iç huzuru ile uyansam mesela...
 3. aile evindeyseniz eğer giderek ilerlemekte olan yaşa aldırmadan sabahın köründe uykunuzu almış şekilde alarmsız uyanıp televizyonda en sevdiğiniz çizgi filme denk gelmek, güzel bir hafta sonu kahvaltısı, ardından haftanın yorgunluğunu atmak için evde yayılmak ya da dışarı çıkıp güneşli güzel havanın tadını çıkarmak, deniz kenarında bir çay içmek olabilir.
  gel gör ki öğrencilik dönemine geçiş ve bu dönemin yavaş yavaş bitmesiyle kazın ayağı hiç de öyle olmuyor. şimdi benim yıkanacak bir ton çamaşırım, bulaşığım, bitirmem gereken sayısız projem, çalışmam gereken finallerim var. peki ben ne mi yaptım? tavuk pilav sipariş ettim, youreads'te geziniyorum.
 4. iş hayatım olmadığından beklenti içerisinde olmadığım gün.
 5. böyle bir başlığa iş çıkışında değil kahvaltımı yapıp "ne yapsam?" diye düşünürken yorum girmek.
 6. beklentimin olmaması.açık ve net.
 7. cumartesi istediğin saatte kalkabiliyorsan haftada 2 gün tatil yapan şanslılardansın demektir, ki bu durumda öncelikli olarak cumartesi sabahı alarm sesi olmadan yatakta gerine gerine uyanmaktır asıl beklenen.
 8. pazartesi gününe yetişmesi gereken bir şeyler olmaması ve mümkün olduğunca misafirli bir kahvaltı..
 9. erken uyandırılmamak başta gelir benim için.