• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
Yazar Mitch Albom
bir gün daha - mitch albom
"her ailenin bir hayalet hikâyesi vardır..."
charley benetto, babasına tapan bir çocuktu. on bir yaşındaki charley birdenbire babasız kalınca bu kez annesine sığınmış, ama yine de baba özlemi çekmiştir. ancak annesi tüm güçlüklere kahramanca göğüs gererek onu büyütmeyi başarmıştı.
yıllar sonra charley’in yaşamı alkol ve pişmanlık içerisinde paramparça olmuş; işini yitirmiş ve ailesini terk etmiştir.
charley yaşamına son vermek için gece yarısı arabasıyla yola çıkıp doğduğu kasabaya gitmeye karar verir. fakat intihar etmeyi de başaramaz. sendeleyerek eski evine gider ve akıllara durgunluk veren bir şey keşfeder. sekiz yıl önce ölen annesi hâlâ o evde yaşamaktadır... charley belki de çoğumuzun özlemini çektiği, yitirdiğimiz ebeveynimizle birlikte bir gün daha geçirme fırsatını kazanır. annesiyle bir gün geçirip aile sırlarını konuşarak, yaptığı hataları için özür dileme fırsatı yakalar. ve annesinin şefkatli önderliğinde paramparça olan yaşamını bir araya toplar.
albom’un usta öykücülüğü ve esin veren karakterleri sayesinde okurları, sevdikleri kişileri bambaşka bir gözle takdir edeceklerdir.
  1. sonsuza dek kaybettiğiniz biriyle son bir gün geçirme imkanınız olsa o günü nasıl değerlendirirdiniz?
    bu soru ekseninde ilerleyen, bir solukta okunabilecek bir kitap.
    rosa