1. akıl ve bedensel iştahla değil "tin" ile açıklanabilen durum. demek ki ruh diye bir şey vardır olmasaydı bir insanın ruhunu sevemezdik. ya görünüşe, ya davranışa bakardık.
  abi
 2. müzik zevki ortak paydasında birliktelik sayılıyorsa başıma gelmiş şey diyebilirim. ruhun gıdası sonuçta müzik. bu da iyi bitmedi ama. nesini seversen sev olmayınca olmuyor.
 3. bir insanın ruhunu sevmek nasıldır bilmem de birini ruhunuzla sevmeniz için (bkz: mevlana celaleddin-i rumi)

  o ne durur ne de unutur.
 4. aslında sevgide kaçınılmaz olandır. yani siz birine dış görünüşünden dolayı hayran olduğunuzu düşünseniz bile, aslında onun görüntüsünün yansıttığı karaktere hayranlık duyarsınız. zaten güzellik algısı da tam olarak bu iç güdüye dayalıdır.
 5. babayı aldığım durumdur.din dil ırk statü vb farklardan canım yandı.(bkz: babayı almak)
  kuz
 6. sonra anlıyorsun. bir şeyi hakikaten sevdiğinde, her şeyi sevmeye başladığını.
 7. sanıyorum internet kullanımı ve sosyal ağların artmasıyla birlikte herkesin başına en az bir kere gelmiş ya da gelebilecek durumdur. zira ruhunu sevdiğiniz kişinin ille de karşı cins ve özel hislere bürünmüş şekliyle karşınıza çıkmasına gerek yoktur. ne kadar uzak da olsanız sizi saran , olumlu düşünmeye iten ve pozitif bir ruha hali vardır, hissedersiniz. tabi ki bunu da ayırt edebilmek gerekiyor, suistimale açık bir durum.
 8. bir insanın maddi varlığını, görünüşünü, prestijini ve bilimum somutluklarını sevmenin yanında fazlasıyla masum olan ve şu kısacık ömürlerimizde bana, sana, ona, bize, hepimize fazla olan, lüks duygu.
 9. erkeklerin asla düşünmeyeceği şey. zira bu sıralarda " ruhlar aleminde yaşamıyoruz" repliği içlerindeki gerçekliği net bir şekilde dışarı vurmuş ve özetlemişken, sırf ruhunu sevebileceği bir kadını arayan erkeği hiç duymamışken inandırıcı gelmeyen başlık. zira erkek dünyası şarapova gibi fizik adriana lima gibi güzellik üzerine dönüyor kim ne yapsın ruh güzelliğini.
  önemli olan ruh güzelliği lafı sadece söylenceden ibaret bence.
  çok önyargılı yazdığımı düşünmeyin kadın konuşmalarının ana fikri bu!
 10. kadın erkek farketmeksizin her insanın yaşayabileceği ve eminim yaşamak istediği bi duygu.