1. bir kişiyle tartıştıktan sonra, tartıştığı kişi gittiği zaman size dönüp olay ve kişi hakkında söylenmiyorsa; ya da kendi kendine mızmızlanmaya devam etmiyorsa, o kişi kalitelidir.
 2. kendisinin kaliteli olduğuna dair söylemlerde bulunmuyorsa, o kişi kalitelidir.
 3. eski bir kızılderili atasözü der ki: eğer bir erkek hastanede size eşlik ediyorsa ömrünüzün sonuna kadar birlikte devam edebilirsiniz. bilmem anlatabilmiş mi şef seattle.
 4. üstlerine karşı ne kadar dik durduğu, astlarına ne kadar hoşgörülü ve nazik davrandığıdır.
 5. az konuşup, çok susması.
 6. bildiğini söylemesi, inandığı değerler için sonuna kadar mücadele etmesi.
  sadece susmak yetmez dostlar.
 7. kibar olması, argo kullanmaması, mekana girerken en son girmesi, en son çıkması, kolay kırılan biri olmak yerine düşüncelerini açıkça söyleyip ortak çözüm yolu araması ve bazen konuşmak istediği halde susması, haklı olduğu halde sizin canınızı daha çok acıtacak şeyler yapmamak için susması.
 8. (bkz: bmw anahtari)
  (bkz: cuzdan)
  (bkz: marlboro + zippo)
  bunlarin 3u mekana girildiginde tek elde tutuluyosa ve masaya ust uste koyuluyorsa, berkecan adli kaliteli bir yavsakla karsi karsiyasinizdir.
 9. yalan söylemeye ihtiyaç duymaması, kafasından geçeni direk söyleyebilmesi,içten pazarlıklı olmaması, gösteriş budalası olmaması, insanlara insan olduğu için değer vermesi kendini dev aynasında görmemesi olguları bir insanın kaliteli olduğunu anlamak için yeterli kriterlerdir bence.
 10. kibarlık kibarlık kibarlık diyorum sadece