1. açıkçası ben doğduğumdan beri bir şeyi temsil ediyorum. siz de ediyorsunuz; kendinizi. insanlar sizi temsil ettiklerini sandıkları,soyutlanmış, iyi laf yapan ama içi boş kavramlarla gözünüzü boyayıp, "haydi, sen de aramıza katıl" diyebilirler.

    kabul etmeyin sevgili youserlar. sahip olduğunuz en değerli şey kendinizsiniz. bunu o kadar kelepir fiyata satmayın bence. sizi dışlayabilirler, "sen bize saygı duymuyorsun" tarzında şeyler diyebilirler.

    peki onlar size saygı duyuyor mu? açıklamaya çalıştığınızda üstelemeyip "yaa tmm sus salak" demiyorlar mı? kanları beyinlerine sıçramıyor mu?

    evet, insan bir şeyi temsil etmelidir. kendisini.
  2. temsil kelimesi bir ideolojinin veya bir fikir akımının takipçileri şeklinde de kullanılmakta ve bu tutum kelimenin anlamını baltalamaktadır. temsil etmenin kompleks bir anlamı vardır. temsil etmek aslen bir işin sembolü olmaktır.sadece her insan değil her nesne kendini temsil eder.önemli olan ise kendisinden başka bir kavramı, varlığı veya bir dalı temsil edebilmektir. insana ölümsüzlüğü sağlayacak yegane şey budur.