1. midesiz olmayı gerektiren bir davranış. bence de sırf zengin bir aile diye biriyle evleniyorsanız sadece onların soyunu devam ettirmek için gerekli olan bedenden başka bir şey olmuyorsunuz. bir nevi kendinizi biraz daha rahatlık görmek için kiralıyorsunuz. sırf zengin koca ararken bir daha düşünün.
 2. zengin erkeklerin sirf guzel diye kizlardan evlenmeden cocuk yapmalari ile benzer bir sey.
 3. (bkz: birisiyle sırf güzel diye evlenmek)
  (bkz: birisiyle sırf ailesi tanınmış diye evlenmek)
  (bkz: birisiyle sırf beni idare etsin diye evlenmek)
  (bkz: birisiyle sırf evden kaçmaya bahane olsun diye evlenmek)
  (bkz: birisiyle sırf hayatım belki düzene girer diye evlenmek)
  (bkz: birisiyle sırf rahat rahat sevişebileyim diye evlenmek)
  (bkz: birisiyle sırf laf söz olmasın diye evlenmek)
  (bkz: birisiyle sırf evlenmek için evlenmek)
  .
  .
  .

  bu listenin sadece bir başka (bkz: ) 'ı...
 4. sadece, hayatındaki tek eksiği para olan birinin yapmasına hak vereceğim bir evlilik biçimi. demek ki hayatındaki tek eksiği de paraymiş diyeceğim, geride bıraktıklarını düşünmeyecek kadar fakir gönüllü birinin yapacağı bir evlilik biçimidir aynı zamanda. umarım para mutluluğunu eksiltmez diyebilecegim ve şahsına edebileceğim tek dua olan bir evlilik biçimi.

  para getirmez mutluluğu. kocanı eve bağlamak için dogurdugun bir iki çocuk yüzünden boşanmayı aklından gecirmek istemeyince anlarsınız. ay sonunda bile alışverişe çıkarken değil.

  (bkz: elinin kiri)
 5. zengin erkeklerin sırf güzel diye "kızlardan" çocuk yapmaları ... falan ne kadar iğrenç bir yorum bu.kızlardan diye belirtiyor olmana ne gerek var başka kimden çocuk yapacaktı hem kız ne kadın desene.elimde olsa senin yazarlığını evinden aldırırım.
 6. bana göre aciz, çıkarcı, karakter yoksunu bir insanın yapacağı iş. bu tarz kişiler ne yazık ki hep vardı ve var olmaya da devam edecek. böyle insanlar sizi değil paranızı sevdiği için paranız bittiğinde de sizi öylece bırakıp giderler.
 7. "ağaoğlu'nun şirketinde çalisiyormuş, altinda da passat varmış, bak passat diyorum, passat kaç para kızıımmm, üstelik en güzeli de biraz saf bir seymis çocuk" dedi çok yakın bir arkadaşım ablasinin erkek arkadasini bana anlatirken. üzüldüm sözlük ne diyim.

  biriyle sırf parası var diye evlenen erkeklerden/kadınlardan olmayın. bu iğrenç düsünceyi de tek bir cinsiyete mal etmeyin. zira buna sebebiyet vajina ve penisten önce beyin olmali. onlar her zaman en masum olanlarımız.
 8. bence mantıklı bir seçim. tabiî bok gibi parası olmayacak, bok gibi parası olanın kafası da, ruhu da, muhabbeti de bok gibi oluyor çünkü.

  dozunda bir zenginlik gayet hoştur ama banane işte.