1. aşkın ve evliliğin gücünü yanlış anlamış psikopat seri katil çiftlerdir. evlilikleri boyunca onlarca cinayet işlemişler ve kriminoloji tarihine geçmişlerdir.

  1-gerald ve charlene gallego

  "aşk kölesi katilleri" olarak bilinen bu çiftin 10 cinayeti vardır. 16-17 yaşlarındaki kızları kaçırıp, öncesinde tecavüz edip ardında öldürmüşlerdir. fantezi olarak kurbanlarına köle efendi işkencesi yaparak öldürmüşlerdir. son cinayetlerinden sonra yakalanan katillerden charlene akıl hastanesinde, gerald ise cezaevinde hayatını kaybetmiştir.

  2-faye ve ray copeland
  bu çift yaşlılık dönemlerinde cinayetlerine başlamışlardır. özellikle kurbanlarını başıboş gezen gençlerden seçen bu çift kurbanlarının kafasına tek kurşun sıkarak 5 cinayet işlemişlerdir.
  yakalan çift idam cezası almıştır.

  3-fred ve rosemary west
  ingiltere’de glouchester yakınlarında yaşayan bu çift kurbanlarını evlerini kiralayan kızlardan ve otostopcu genç kızlardan seçiyorlardı. fred'in ilk karısı ve çiftin kızlarıda dahil olmak üzere 12 iki kadını işkenceyle öldürüp evlerinin mahsenlerine gömdüler. yakalandıktan sonra 25, cromwell street'teki evlerinin adı "dehşet evine" çıktı. ve ev yıkılarak park yapıldı.
  şubat 1994'te tutuklanan west çifti ingilterede idam olmadığı için ömür boyu hapisle cezalandırıldı. fred west hücresinde kendini asarak intihar etti.

  4-.ricky davis ve dena riley
  bu çift izledikleri filmlerin ve dizilerin etkisinde kalarak cinayet işlemeye başlamıştır. çocuk kaçırma, adam öldürme ve tecavüz suçlarından yargılanan bu çift 239 yıl ceza almıştır.

  5-.paul bernardo and karla homolka
  bu çift evlendikten sonra özellikle paul homalka!nın sapkın fikirlerine eşininde uymasıyla cinayetlerine başlamışlardır. ilk kurbanları dena'nın kız kardeşidir önce tecavüz edip daha sonra öldürmüşlerdir. bişline 10 cinayetleri vardır.
 2. seri katil değil ama kanun kaçağı sevgililer. banka soyarlarmış. her soydukları dükkan ve bankalara çiçek bırakırmış bu iki aşık.
  (bkz: bonnie and clyde - arthur penn)
  serge gainsbourg'un brigitte bardot ile bonnie and clyde'ın hikayesini anlattığı şarkı.