1. geçmiş olsundur. artık kişiye kendini toplumun gökçeada'sı gibi hissettirmeye başlayacaktır bu durum. eğer kadınsanız, en aşmış homofobiklerin bile fantezilerini süslersiniz. en çok anlaşılacağınızı düşündüğünüz eşcinsel kesim sizi "hissettiğini özgürce yaşayamama, kısmen heteroseksüelliğin arkasına sığınma" gibi ironik cümlelerle ayrıştırmaya çalışacaktır. erkek arkadaşınız artık "bir kadın için terk edilme ihtimalini" düşünüp ego savaşlarına girecek, bir kısım bir elinizin yağda ötekinin balda olduğunu düşünürken, başka bir kesim ise ikiyüzlü olduğunuzu dillendirecektir. yazıklar olsundur. hem kime neymiş lan.

    edit: imla
  2. biseksuel oldugunu anladigin an insallah gelismis avrupa ulkelerinden birindesindir. burada olmaz o.
  3. benim için bu an eşcinsel olduğumu zannetme aşamasından sonra gelmişti. yani ilk başta eşcinsel olduğumu düşünürken sonradan biseksüel olduğumun farkına varmıştım ki ikisi de beni ne üzmüş ne rahatsız etmişti.
    insan birine itiraf ettiği vakit daha kolay kabulleniyor bu durumu. benim için öyle olmuştu en azından. birine itiraf edene kadar ben bile emin değildim kendimden.
    tabii itiraf edilecek insanın dar görüşlü, yobaz olmaması gerekiyor aksi takdirde hastalıklı ya da lanetli ilan edilmeniz mümkün. o yüzden aman diyeyim. eğer homofobik bir çevreniz varsa saklayın kendinizi. başınızın ağrımasına hiç gerek yok gereksiz insanlar yüzünden. ister eşcinsel olun ister biseksüel ister panseksüel. çıkıp da birisi "ben heteroseksüelim" diye ilan etmediğine göre başkasının da "ben biseksüelim" diye ilan etmesine gerek yoktur.