1. yerleşimin bulunmadığı yerlerde bile 7,8 dk dakika da taksi bulmanızı kolaylaştıran uygıulama. uygulama da yaptığınız yolculuğu kredi kartı ile ödeme imkanı sunuyor, yapılan yolculuğu puanlama sistemi de mevcut. bu sayede çağırdınız taksiler size biraz daha nazik davranıyorlar. kötü puan kötü izlenim sonuçta.
 2. ilk kez dün gece denediğim uygulama oldu kendisi. bazen merkezi yerlerde bile bir taksi bulmak sorun olabiliyor. ama uygulama sayesinde çağırdığınız taksiden size yanıt gelmesi gecikmiyor. hatta ne kadar sürede geleceğini bilgilendirip sizi çok bekletmemek gibi nazikçe de bir davranış sergiliyorlar. puanlamanın bir sonucu da bu olsa gerek diye düşünüyorum. ben çok sık taksi kullanan biri olmasam da gerekli bir uygulama olduğu kesin.

  * nakit ya da kredi kartı olduğunu belirtiyorsunuz taksi çağırmadan evvel.
  * taksicinin isim soy isim bilgisi çıkıyor.
  * hangi rotayı takip ettiğini görebiliyorsunuz bulunduğunuz yere göre.
 3. fikir olarak şahane bir uygulama lakin işi pratiğe dökmeye gelince pek olmamış gibi yada ben olduramadım.

  eve doğru gelicem işte 15-20 dakikalık yol ama biraz yorgun olduğum için taksiye biniyim dedim. birkaç gün önce indirdiğim uygulama geldi aklıma. zaten pek taksi de görmemiştim etrafta çağırayım dedim ve baktım düğmeye. taksi bana 2 kilometre uzaklıktaydı. nerede olduğunu falan görüyorum. gayet güzel uygulama diye içimden geçiriyorum ama taksi hala gelemedi. 5 dakika oldu taksi geldi. daha doğrusu harita öyle gösteriyor. etrafımda dolaşıyor ama göremiyorum. etrafta hiçbir şey yok. harita da önümde duruyor taksi ama gerçek hayatta böyle bir taksi yok. bastım arama tuşuna dedim neredesiniz filan adam dolaştım oralarda göremeyince sizi farklı yöne doğru gittim dedi tekrar gelebilir misiniz diye sorunca biraz kaba bir dille farklı yöne gittiğini benim için zaten 2km geldiğini söyledi. çağrıyı iptal etmemi istedi bende tamam diyip kapattım. yorgundum ve yürümek istemiyordum tekrar bastım çağır tuşuna biraz uzun aradan sonra 5 km uzağımda birini buldu bende hem adamı yormamak için hemde yeter bu kadar bekleme diye çağrıyı iptal cet butonuna basıp eve doğru istemsizce yürümeye başlamıştım ki biri arıyor. açtım taksici niye iptal ettiniz geliyordum falan dedi. bende 5 km yol olduğunu beklemek istemediğimi söyledim ve eve yürüyerek döndüm.

  belki de ben kullanamadım. ama daha önce de söylediğim gibi fikir olarak güzel. umarım taksicilerin hepsinde olur bu uygulama.