1. elektronik para birimidir. genelde deep web'de kullanılır, popülaritesi her geçen gün artmaktadır. maksimum bitcoin sayısı 21 milyonla sınırlıdır.türkiye'de de tl karşılığı bitcoin almak mümkündür.
 2. takip edilmesi zor olan, yasal olan, üretimi zor olan(çok enerji harcamakta) "sanal" para birimi.
  psk34
 3. türkiye' de insanların teknoloji ile alakası sadece sosyal medyadan kocişi ile yaptıklarını paylaşmak ve arabesk sözlerle arkadaşlarına ''tecrübelerinden'' bahsetmek olduğu için, şuan ülkede pek bilinmeyen bir sanal para birimi.
 4. geniş aralıklı değişim grafiği ile al-sat işlemlerinden iyi paralar kanazilabilen yeni para birimi. bugün itibariyle değeri 1400 tl. eğer cuzdaninizda 2 btc varsa al-sat işlemleri ile günlük 20-100 tl kazanmak olasıdır. hele bitcoin in yarilanma zamanı yaklaşmış ve değerinin ciddi yükselişe geçmesi bekleniyorken yatırım tavsiyesidir. azıcık riski de yok değil.
 5. tıpkı dolar gibi alım satım yapabileceğiniz , çok ama çok değişken , riskli , pahalı para birimidir.

  bitcoinde para sürekli birinden birine bir diğerinden bir diğerine geçtiği için de takip edilmesi zordur.bu yüzden yasa dışı işler için genelde tercih edilir.

  anlık alım satım yaparak gayet güzel paralar kazanabilirsiniz. ne kadar yüksekten oynarsanız o kadar para gelir haliyle. 1 btc fiyatı yukarda yazıldığı gibi 1400 tl'dir. eğer cepte para varsa yeterince 50 belki de 100 btc ile oynamak günlük 5000 tl gibi güzel paralar kazandırabilir size. tabi kaybettirebilir de.

  edit : çoğu kişinin aklındakinin tersine bitcoin yasaldır.
 6. bitcoin alım satımından ciddi paralar kazanılabilir ancak temkinli olmak faydalıdır. 2014 ekim ayında yaklaşık 400-600 lira aralığında gezerken bir kaç bitcoin ile işe başladım, bir kaç haftada yatırdığım miktarı neredeyse 2 katına çıkardım. ardından altcoinler (feathercoin, namecoin, litecoin, novacoin, dogecoin,blackcoin vb) dikkatimi çekti. çekmez olaydı, feathercoinde yatırdığım ve kazandığım bütün parayı kaybettim. uslandım mı hayır, hala sadece bitcoin-usd arası gidip geliyorum artık, arada btc-e'deki altcoinler arasında alım satım yapıyorum elimde fazla para oldumu. kısaca kaybetmekten korkmayacağınız miktarı oynayın gaza gelip nasılsa kazanıyorum diye büyük paralar yatırılmamalı bence. aracı sitelere çok güvenip coinlerinizi orada tutmayın, sadece alım satım yapmayı planladığınız dönemlerde trader sitelere gönderin ikinci bir mt.gox vakası yaşanamaz diye bir garanti yok. günlük alım satımla birşeyler kazanabilirsiniz ancak adamı hasta eder.
 7. 2 yıl içinde öyle büyük değer kazanacak ki, çin yeni süper güç olacak.

  at fav'a bekle.
 8. herkes dolar dolar dolar diyor da, asıl yatırım aracını olarak btc görüyorum ben.
  son günlerde dolar sadece türkiye'de artan bir meta değil dünya genelinde trump rüzgarı ile uçuyor yani tl değer kaybediyor kaybetmesine ama usd de değer kazanıyor. hal böyle olunca daha az dolara, daha fazla btc almamız gerekir, değil mi? işte hayır. fiziksel piyasalarla direkt bağlılığı olmayan bu btc illeti doların sırtına binip kırbaçlıyor.

  mayıs gibi btc 350 400 usd bandında seyrederken herkes alternatif coinlerin btc yerine geçeceğine inanıyordu eth cidden güzel ataklar yaptı fakat ne oldu? yer mi anadolu çocuğu?

  seneyi 900 usd olarak kapatacağını düşünüyorum. - en az- doların yükselişini künefe olarak düşünürsek parayı btc çevirmeniz künefenin üzerine künefe+dondurma koymak gibi bir şey olur.

  kamu spotu: yatırım tavsiyesi değildir.