• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (3.25)
bizans oyunları - gani müjde
güney amerika’nın sıcağı mayalar'ın canına tak ettirir ve taşının toprağının altın olduğunu duydukları anadolu’ya göç etmeye karar verirler. bağcılar civarına yerleşen mayalar, türk boyları ile kaynaşır ve güney amerika’nın tekniğini anadolu’nun kültürüyle birleştirirler. ama kısa zamandaki bu yükselişleri komşuları olan bizans’ın dikkatini çeker. barışsever bizans kralı 3. klitor gerçek bir maya hayranıdır ama imparatorluk içerisinde karısı 5. klitorya ve kardeşi muhteris'in entrikalarına engel olamaz. plana göre klitorya ve kayınçosu muhteris, önce klitor’u ortadan kaldıracak, ardından da mayaların bütün kadınlarını kaçırıp bizans zindanlarına atacaktır. bu şekilde bizanslılar maya kadınlarıyla soylarını ıslah ederken bizans erkekleri de “yalnızlık allah’a mahsus” deyip çevre kabilelerin düşük profilli kadınlarıyla birleşecek ve mayalar’ın kusursuz genleri zamanla sıradan dna’lara dönüşecektir.bizans oyunları : geym of bizans filminin yönetmenliğini ve senaristliğini gani müjde üstleniyor. filmin başrollerinde gürkan uygun, tolgahan sayışman, gonca vuslateri, ünal yeter, murat dalkılıç ve tuvana türkay yer alırken, kadroda kendilerine nazmi kırık, altuğ yücel, ebru aykaç, hazal şenel, özge ince, ömür özdemir, anıl altınöz, oğuzhan uğur, caner erdem, tahsin hasoğlu isimleri eşlik ediyor.

(beyazperde)
 1. o kadar sağlam bir konusu olmasına rağmen çok kötü senaryo, düzeysiz lakırdıları ve en önemlisi garip oyuncu kadrosu ile gani müjdenin kredisinden yiyen komedi(!) filmi.

  gani müjde'ye cast önerilerim:
  kral: mehmet ali erbil olarak devam etmeliydi. konuk oyuncular olarak mutlaka cem yılmaz, yılmaz erdoğan, ata demirer gibi isimleri toparlayabilecek kadar camiada gücünün olduğunu düşünüyorum. hele ki maya beyliğinin oğlunu kesinlikle cem davran oynasaydı daha farklı olurdu. oburiks ve asteriks filmlerinden kopya çekeydin ya biraz, laetitia casta, monica belluci, roberto benigni ve alain delon bile var!
 2. gani müjde bu tarz filmleri acilen bırakmalıdır dediğim ve iki puan bile etmeyen yapımdır...
 3. basit, kötü, küfürler ve cinsellik ile işi götürmeyi planlamış vasat bir gani müjde filmi olarak akıllarda kalacak olan yapımdır..
  dewe