1. Şehirlerarası yolculuk paylaşım sitesi; aracında uygun yer olup belli bir tarihte, belli bir güzergahta aracıyla seyahat edecek sürücülerin, aynı tarihte o güzergah üzerinde bir yere gidecek "uygun" yolcu(lar) ile haberleşerek, yol masrafını bölüşüp birlikte yolculuk yapmalarına aracılık eden internet sitesi.

  Bu siteyi kullanırken üye olup, profil oluşturup, telefon bilgisi vermek gerekiyor. Sürücü, yol arkadaşları ile ilgili kriterlerini (3 yolcu alabilirim, bavul olabilir, erkek yolcu olmasın gibi) yolculuk bilgilerine ekleyebiliyor.

  Kendim kullanmadım ama bir iş arkadaşım sürücü konumunda birkaç kez kullandı bu siteyi. O hep iyi/tehlikesiz insanlara denk geldi ama Türkiye şartlarında bence cesaret isteyen bir şey.

  Bayram öncesi, otobüs biletleri tükenmişken, siteyide paylaşayım ;)
 2. en önemli problemi gevezelik olan sistem. o da olmasa vazgeçilmez olurdu.
  abi
 3. bi ara kullanmayı düşünüyordum da türkiye şartlarında tipler hiç güven vermedi, en azından ankara-istanbul arası falan.. sıkıntılı, yurt dışında hoş olabilirdi. bir de bu kadar kadın cinayeti falan okuduktan sonra her gün insan düzgün tiplisinden de korkuyor.
 4. böbrek gider, para gider cıks ben tercih etmem.
 5. igoumanitsa'limanından ayvalığa kadar tırla geldim ( yaklaşık 23 saat sürdü), ama türkiyede değil tır, dolmuş bile ne kadar güvenli herkesçe malum. Üstelik blabla için yolcu arayan tiplerin hepsi yolda görsen yolunu değiştireceğin depar atıp arayı açmak isteyeceğin tipler.
  Ülkemizde yapılabilecek en ekstrem spordur bence blabla asla kestiremeyeceğin şeyler başına gelebilir. Ayrıca yaşanmış bir pippa bacca örneği de varken tam anlamıyla deli cesaretidir.
  wtf
 6. browser'lara gizli gizli reklam yerleştirmesi hoş olmayan site.

  ondan sonra "vay benim bilgisayarıma spyware mi girdi?" diye yana yakıla dolaşıyor insan.

  sırf bu sebepten hiçbir zaman tercih etmeyeceğim kendilerini. çünkü boş yere 2 saatimi çaldılar.