1. 1978-1989 yılları arasında üretilen 6 serisi 3500 cc'lik motor hacmine sahip bmw modelidir.

  düz, 6 silindirli bir motora sahiptir. silindir başına düşen hacim yaklaşık 576 cc'dir. uzunlamasına olan bu motor, 5200 devir/dakikada 215 hp'lik güç üretir. her ne kadar bu değerler fabrikasyon sayılsa da bmw'nin bu modelinin motoru modifikasyona çok müsait bir motordur.

  silindir başına çift sübap kullanan 635, ilk yazılım destekli motronic enjeksiyon sistemine sahiptir. motronic, dünya çapında ilk olarak bmw firmasının 732i modelinde tercih ettiği bir enjeksiyon sistemidir. bu dünya'da bir ilktir.

  düşük motor kaputu ve düşük bagajı ile eski kasa olduğu kendisini belli etse de rakibinin günümüzde mercedes cls 350 ve cls 500 gibi modelleri, bu tasarımları bir anlamda canlandırmaya çalışırlar.

  sürücü kokpiti gerek sol, gerekse de sağ kumandalardan sürücüye bakar. bu, günümüz modelleri ile karşılaştırınca bencilce bir davranış olarak görülebilir.

  dış modifikasyona da uyumlu olan tek kapılı veya coupe model olan bu araç son derece agresif bir ön panele sahiptir. her ne kadar bmw ön panelde asli çizgisinden vazgeçmese de o agresif tasarım bu modelde en üst seviyededir. ayrıca angel eyes ve xenon sis farları ile bu agresif görüntü daha da radikal hale getirilebilir. o kadar ki seyir esnasında, bu aracın melek gözlü ve xenon sis farları aktif bir şekilde iken dikiz aynalarınızdan size yaklaşmakta olduğunu görmek istemezsiniz.

  muadilleri olan diğer markalardan daha seri bir model olmakla beraber bakımı ve idamesi zor bir araçtır. döneminde yetkili servis haricinde kendisini dış müdahaleye kapatan ilk araçlardan sayılır. bu özelliği ile türkiye'de fazla tutulmamıştır.

  bmw 1, bmw 2, bmw 3

  bmw 4, bmw 5, bmw 6