1. keriz silkeleme mekanı.
  gundi
 2. birde lokantası var bunun. fiyat-performans açısından orada da silkeliyor olabilirler.
 3. uzun vadeli bir yatırım aracı. ülkemizdeki adı bist (borsa istanbul).
 4. bir tür varlık alım satımı için çok sayıda alıcı ve satıcının toplandığı mecra. spekülatif yoldan istikrarlı olarak kazanç elde etmek neredeyse imkansızdır. duygusal yönden disiplinli olamayanların uzak durması kendi lehlerine olur.
 5. şirketler için büyük yatırım aracı. ancak türkiye gibi hızlı gündeme sahip ülkelerde fazla kırılgan olabiliyor. bazen öyle bir hale geliyor ki nereden çıktığı belli olmayan bir dedikodu, şirketin yayınladığı raporlardan daha etkili olabiliyor. küçük yatırımcının sayısal üstünlüğünden kaynaklanan bir durum sanırım.
  ayrıca yeni kurulan şirketleri içeren piyasalar da gittikçe yaygınlaşıyor. bu da uzun vadede iş dünyasında (özellikle türkiye gibi girişimlere ihtiyaç duyan ülkelerde) büyük yeniliklere yol açacak gibi.
  (bkz: gelişen işletmeler piyasası)
 6. böyle bir iş kolu. üretimi olmayan, yararı olmayan, sanal piyasa. rezillik, ilüzyon, insanların kendi götünden uydurduğu uğraş. aç kalıyoruz çünkü birileri feci halde saçmalamak için dünya insanı kiralıyor. yığın kağıtların üstünde uzanmak için ve bu yığını büyütmek için tiyatro kuranlar işte siz cehenneme layık yaratıklarsınız. sizin keyfinize aç kalanlar arasında teker teker parçalanmanız en samimi dileğimdir. ilk taşı en aç olanımız atsın. sanıyorum yeterli taş bulamayız.
 7. mutlu
 8. halka açık piyasada, menkul kıymetlerin alım satımı yapılan yerdir. fiyatlandırmalar arz/talep dengesine göre oluşur. misal, talep* artarsa, malın da fiyatı artacaktır. aynı şekilde arz* artınca da fiyat düşecektir.

  türkiye' de maalesef işi bilen bilmeyen her kişi kendini uzman zannederek, kumar oynarcasına "borsa oynar". tabi her yerde olduğu gibi burada da genelde büyük olan kazanır,küçükler kaybeder. kimse bu işin ilim olduğunu düşünmez.
 9. kapitalist ekonomilerde borsa olmazsa olmazdır. zira bir firmanın büyümesi için sermayeye ihtiyacı vardır ve bu sermaye her zaman özkaynaklardan veya borçlarla karşılanamaz. bu durumda borsanın milli ekonomilerin büyümesindeki etkisi yadsınamaz.

  borsa bir oyun değildir. kumar hiç değildir. borsada bir şirkete ortak olursunuz. ideal bekleme süresi 2 sene civarındadır. al-sat yaparak da kazanabilirsiniz.

  buraya yatıracağınız para unutabileceğiniz para olmalı. zira aldığınız hisseler her zaman yukarı doğru hareket yapmayacaktır.
 10. işi az buçuk bilen ve giriş parası ideal olan kişi az kaybeder.
  bir ihtimal yatırdığınız paraya patron kıbrıs larda alem de yapabilir.
  ramel