• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
boys over flowers
boys over flowers veya boys before flowers, 2009 yılında kbs2 kanalında yayınlanan güney kore'nin televizyon dizisi. dizi orijinalinde bir manga olan ve japonya'da dizi olarak da yayınlanıp çok tutulan hana yori dango'nun kore versiyonudur.
geum jan-di fakir bir aileden gelmektedir. bir gün yaptığı bir kahramanlıktan dolayı seul'un en iyi kolejinde burslu okumaya hak kazanır. ancak okulun ilk günü zengin öğrenciler tarafından aşağılanır ve ezilir. en başta da goo jun-pyo...
 1. evet efenim, çoğu bir zamanlar güney kore dizilerine müptela olmuş veya hala müptela olan insanın olduğu gibi benim de ilk izlediğim güney kore dizisiydi bu. hatta ilk güney kore dizisi olmasını bırakın, başlayıp da bitirdiğim ilk diziydi. yaşım da 14-15 falan bunu izlediğim vakitlerde. ne etkilenmiştim ama ya hatırladıkça kafamı duvarlara çarpasım geliyor kdksjdj.
  şimdi bence geum jan di çok tatlıydı. herkes gıcık oluyordu ama bence tatlıydı yani. jun pyo'nun neden o kıza aşık olduğunu anlamak hiç zor değil.
  gu jun pyo da hâkeza öyle ki zaten benim diziden o kadar etkilenmemin sebebi de o pis kıvırcıktı. nam-ı diğer lee min ho. maşalı saçlarına yandığım; öyle güzel sevilir mi bir kız ulan?!
  diğer oyuncuların da hakkını yememek lazım tabii. kim hyun joong olsun, kim beom olsun ve adını bilmediğim şu diğer f4 üyesini oynayan herif olsun hepsi çok iyiydi.
  bir bölüme kadar eğlenceli, komik giden senaryo o bir bölümden sonra yerini eski türk filmleri kıvamında bir 'kavuşamayan aşıklar' formatına bırakır. öyle ki finale kadar her bölümünde ağlamıştım ben salya sümük. bak yine gülesim geldi şimdi ahahhakdkdkdk.
  velhasılkelam efenim, güzel, eğlenceli bir o kadar da duygusal bir ergen dizisi idi ve yeri benim için çok özeldir. zilyon kez de izlesem bıkmam ve her seferinde aynı etkiyi bırakır üstümde.

  ayrıca (bkz: because i'm stupid - ss501)
 2. klasiklesmis kore dizilerinden. turkiyede "güneşi beklerken"adli dizi, bu diziden esinlenilmistir.