1. yeni bir milliyetçilik akımı var dünyada. ama bu akımı biz mhp ile yakalayamayız. çünkü bu parti tabela partisidir şu hali ile. akp stepnesidir. piskevitçi boşuna mı koltuğa yapışıyor? bizim mülteci sorunu biraz farklı. çünkü en baştan çok büyük hata yaptık. ne olduğu belli olmayan beş milyon adamı soktuk ve dört bir yana yaydık. vatandaş yapılmak istemelerinin tek nedeni bedava oy deposu olmalarındandır. şimdi iki handikap. sen bunları "atalım" dersen akp kucağına kaçarlar. "besleyelim" desen kendi tabanın sana küser. fakat akkoyunlu seçmeni umursamaz. reis "bunlar din kardeşi" dedikten sonra "lan ne iş var bu kadar mültecinin içimizde, biz aç karnımızı doyuramıyoruz" demez. tornistan edip " hata ettik, defolup gitsinler" derse de akmalak için sorun olmaz. "türkiye türklerindir" der iki bayrak sallar iş biter. anlayacağınız bu demagoglarla siyaset yapamazsınız. bir siyasal islamcı sizi daima mağlup eder. yenilse bile ağlar sızlar sizden özür diletir.
  2. bir kere dostum;
    "brexit: britanya birliği'ni isteyenler. başardılar" böyle bir şey yok. kandırıldın. alaşağı edildin. adamlar zaten bir. united kingdom = great britain = büyük britanya =(ingiltere+galler+iskoçya+kuzey irlanda)
    bunu sindirdikten sonra ingilteredeki parti sistemi, demokrasisi, voting behaviorsları, brexit "leave" ve "stay" kampanyaları tarafları, ..... adamların demokrasisi bizim tahayyül edemeyeceğimiz seviyede abi o yüzden yani aslında normal karşılıyorum.
  3. mhp'nin tutumu diye başlık görünce beni bir gülme aldı sormayın,sandalyeden düşecektim az daha.
    ortada bir parti yoktur ki tutumu olsun

    not:bu başlık bahsi geçen kurumla ilgili olmadığı için yazacaklarımı kesiyorum.