• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (4.50)
bridget jones's baby - sharon maguire
10 yıl önce mark darcy ile mutlu sonda bıraktığımız bridget jones, şimdi karşımıza 40'lı yaşlarında boşanmış ve hayata yeniden atılan, bekar bir kadın olarak karşımıza çıkıyor. darcy ile ayrıldıktan sonra haber yapımcılığı işine daha sıkı sarılan, çevresini eski ve yeni arkadaşlarıyla donatan jones'ta belki de değişmeyen tek şey sakarlığı. her şey kontrol altındaymış gibi görünürken bridget başına çorap örmeyi başaracak mıdır? üstelik bu kez bridget hamiledir ve doğuma dek çocuğun babası belirsizdir. iki aday arasındaki bridget eski aşkını mı yeni sevgilisini mi seçecektir?
serinin yıllar sonra gelen üçüncü filminde başroller renée zellweger ve colin firth’e bu sefer patrick dempsey eşlik ediyor. yönetmen koltuğunda ise ilk filmde olduğu gibi yine sharon maguire var.
alıntı: beyazperde
  1. bridget jones filmlerini ilk izlediğimde liseye gidiyordum, izlerken kendimden bir şeyler bulmuştum. şimdi 21 yaşında bir genç kız olarak 40'lı yaşlarına gelen jones'u yine çok iyi anladım, empati kurdum kendisiyle. toplumsal baskılar, kadınlık, aşk, basit ve klişe gibi görünen derin konular.. film sıcacık havasından hiçbir şey kaybetmemiş, jones'un evi, elinden düşürmediği kadehi, talihsizliği ama dünyalar güzeli bebeği ile aradan uzun süre geçmesine rağmen diğer filmlerle aynı tadı bıraktı bende. fazlasıyla şaşırtıcı bir son sizi bekliyor, son 30 saniyede kötü bir kahkaha atacağınızın garantisini verebilirim. şu sıkıcı salı gecesini ve içinizi bunaltıyorsa yağmur havasını üzerinizden atmanız için bu akşam bu filme bir şans verebilirsiniz!
  2. bir tv filmi için fena değil ama 8 puan fazla. kalitesiz filmler yapa yapa insanların zevk çıtasını düşürdüler artık.
  3. çok da eğlenemediğim bir eğlence filmiydi. birkaç sahne dışında ilgi çekici bir mevzu da yoktu. bol miktarda klişe de vardı. pek beğenmedim kısacası.
    abi