• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.40)
brokeback mountain - ang lee
genelde kadınlarla vakit geçirmeyi seven iki sert erkek, brokeback dağı civarında bir çiftlikte tanışır ve birlikte vakit geçirmeye başlar. zamanla aralarındaki ilişki, dikkat çekici bir derinlik ve duygusal bir boyut kazanır.

biri çiftçi, diğeri ise rodeo kovboyu, farklı karakterlerine rağmen birbirlerine bağlanırlar. yaşam boyu sürecek olan bu ilişki, kimi zaman kopmalar ve ayrılıklar yaşayacak fakat yeniden iki aşığı buluşturacaktır. ortaya, kulaktan kulağa yayılacak, aşka dair güçlü tonlar barındıran efsanevi bir hikaye çıkacaktır.
 1. zaten kendisini yeterince ispatlamış olan ang lee'nin başarısını hollywood'da da iyice perçinlediği 2005 yapımı film. özellikle de abd'nin muhafazakar iç eyaletlerinde iki erkek arasındaki homoseksüel (kimine göre biseksüel) bir ilişkiyi ele aldığından ötürü birçok tartışmanın odağında kalmış olsa da, aksi gibi birçok sinemaseverin de beğenisini kazanan bir film olmuştu. hatta en iyi yönetmen dahil olmak üzere 3 dalda akademi ödülü kazanmıştı.

  muhteşem müzikler eşliğinde, wyoming doğasının müthiş görüntülerini sunuyor bu film. buna ek, önyargılı olmayanlar için de son derece naif bir hikaye. başrollerde heath ledger ve jake gyllenhaal var.
 2. korsan cd'ciler tarafından ibne kovboylar şeklinde çevirilip piyasaya sürülmüş halini gördüğüm film.
  zgrkk
 3. jack gyllanhaal ve heath ledger resitalidir. anne hathaway ve michelle williams'ın da en az aktörler kadar sırtlandığı filmdir elbette.

  heath ledger ve michelle williams'ın kızlarını dünyaya getirecek olan birliktelikleri de bu filmle başlamıştır. gerçi hatun sonradan sapıttı, yavrum zavallı heath'e kızını göstermemeye başladı ama neyse ölünün arkasından konuşulmaz..

  inanılmaz güzeldir brokeback mountain..
 4. ah bu filmi ne kadar sevsem, izlesem az! sinemada izlediğimde nasıl etkilendiğimi, sonradan da dvd'sini alıp, izleyip izleyip ağladığımı, coştuğumu bilirim. bence sinema tarihinin en etkileyici sahnelerinden birine sahiptir. iki insanın şehvetini, yasak aşkın hazzını, çadırdaki o muhteşem sahne kadar hissettirebilen film sayısı azdır. en azından benim için bu böyle. her izlediğimde tüylerimin diken diken olduğu, muhteşem bir filmdir brokeback mountain. hala izlemeyen varsa -hele ki önyargılarından dolayı- sessiz, sakin, güzel bir akşam seçsin ve izlesin. mümkünse izlerken yanınızda, aralıksız geyik yapıp her filmi komedi filmine dönüştüren arkadaş tiplemesini barındırmayın.
  leyla
 5. homofobik insanların izleyemeyeceğini düşünüyorum çünkü onların önce bir kabulleniş yaşamaları gerekecektir. izlerken bu nerden çıktı lan , bak işte amerikan sineması vs.. laflar diyerek kapatırlar. onlar konuyu daha geniş ve genel düzeyde ele alan filmleri izlemeliler örneğin (milk). film ise bize aşkın ne kadar engel, sınır tanımadığını.. neler yaşanırsa yaşansın 'aşk' ve 'sevginin ölümsüzlüğünü ve dinmezliğini anlatıyor. biraz durağan geçen bir film olduğunu uyarmalıyım ama konu olarak güzel izledikten sonra '' iyi geldi be '' dedirtenlerden