• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.20)
bron/broen
danimarka - isveç ortak yapımı polisiye dizi.
dizi danimarka'yı isveç'e bağlayan öresund köprüsü üzerine kimliği belirsiz bir şahsın bir ceset bırakmasıyla başlar. farkedilir ki ceset tam sınırın üzerine bırakılmıştır. ve olaylar gelişir...
 1. danimarka ve isveç'i birbirine bağlayan öresund köprüsü'nde işlenen gizemli bir cinayetle başlayan kaliteli bir polisiye-dram dizisi. iskandinavlar el attıkları işi iyi yapıyorlar hakikaten.

  http://youtu.be/83FcxzlXbKs
 2. hiç olmazsa saga noren 'in hatırına izlenmesi gerekir.
 3. unutulmaz bir dizi fakat ilk iki sezonunu izledim ve nasıl bir kafayla izlediysem çok ama çok az şey hatırladığım için 3. sezona başlayamıyorum. en baştan başlamak gerekecek, hava soğusun haftasonları iptal; saga noren lanskrim malmö!
  mesut
 4. Dizinin ingilizce ismi The Bridge olarak geçer. Dizi Danimarka ve İsveç arasında mekik dokur. Böylece iki tarafı da görmüş oluyoruz.

  Kısa Özet: Biri Danimarkalı, diğeri İsveçli iki polis. Danimarka ve İsveç'i birbirine bağlayan köprünün ortasında olan bir ceset bulunur. Resim 1 Resim 2 Böylece iki polis tam karar veremez cesetin hangi yere ait olduğuna "Cinayet bizim tarafta biz almalıyız soruşturmayı" diye konuşurken en son Beraber çözmeye anlaşırlar. Böylece Saga-Martin ikilisinin müthiş keyifli diyaloglarla serüvenimiz başlar.

  Kişisel Yorum: Ben severek izledim. Çevrem de duyduğum yorumlarda baya olumluydu. Akıcı, Karakterlerin alt metni çok iyi sadece 2-3 bölüm sabretmek gerekiyor.
 5. isveç ve danimarka'yı birbirine bağlayan köprüdeki bir cinayeti konu alan dizi.dizinin iki ana karakteri asperger sendromundan muzdarip -duygu yoksunu , sosyal zekası sıfır , ironi ve mecazdan anlamayan, işkolik , her şeye analizci bakan , cok zeki-isveçli polis memuru saga noren ve ailevi sorunlariyla uğraşan danimarkalı polis memuru martin rohde. her sezonun on bölümden oluştuğu dizide olaylar sürekli karmaşıklaşıyor ve heyecan sürekli artıyor. (bkz: asperger sendromu)
 6. isveç ve danimarka ortak yapımlı, üçüncü sezonu tamamlanmış olan harika ve çok tavsiye ettiğim bir polisiye drama dizisi.
  ilk sezon isveç ve danimarka'nın iki şehrini birbirine bağlayan bir köprünün üstüne ikiye ayrılmış bir ceset bırakılması ve her iki ülkeden birer dedektifin olayı çözmesi için görevlendirilmesiyle başladı ve muhteşemdi.
  ilk sezonu çok beğenerek izledim, çok güzeldi, muhteşemdi. ikinci sezonunu da çok çok sevdim ama bir ilk sezon değildi yine de benim için. üçüncü sezon da aynı şekilde çok güzel ama birinci sezon olamadı benim gözümde.
  jeneriği çok başarılı, dizideki manzara ve evler çok güzel. saga karakteri de normal dizi karakterlerinden çok farklı, çok enteresan.
 7. aranızda "saga noren lanskrim malmö" yü sevmeyen var mı ?