1. moda sahnesi'nde mert fırat, öznur serçeler ve volkan yosunlu'nun oynadığı tiyatro oyunu.

  konusu şu şekilde:
  kontrolden çıkmış bir kıskançlığın etrafında şekillenen hikâyede, mert fırat ile öznur serçeler evli bir çifti, volkan yosunlu ise kendini bu evliliğin içinde bulan yakın arkadaşı canlandırmaktadır.

  künyesi şu şekilde:
  yazan: stefan tsanev
  çeviren: hüseyin mevsim
  yöneten: kemal aydoğan
  sahne tasarımı: bengi günay
  işık tasarımı: irfan varlı
  oyuncular
  yosif: mert fırat
  maria: öznur serçeler
  angel: volkan yosunlu
  yönetmen asistanı: yağmur mısırlıoğlu
  hareket çalışması: janbi ceylan, yeşim coşkun
  ses çalışması: volkan zambak

  web
 2. dün akşam izlediğim oyun. tabi ki de bayıldımm... mert fırat müthiş bir performans sergilerken volkan yosunlu o'na eşlik ediyordu. öznur serçeler için ben de herkes gibi sönük kaldığını söyleyerek devam edeceğim. aslı tandoğan ile olan sahnelere bakınca da bunu görmek mümkün ki o arp ile zengileşen oyunu izlemeyi çoook isterdim doğrusu. yan flüt de fena olmamış, eh evet.

  ne diyorduk mert fırat; alışılmışın dışında bir hiperaktivite sergiliyor mert fırat. bir fırlamalık, bir laubalilik.. kıskanç bir kocayı hakkıyla canlandırıyor ve zekice döşenmiş esprileri oldukça leziz. şerbetlemiş resmen oyunu desem yeridir. volkan yosunlu'nun oyunda okuduğu şiir.. gerçekten çok ama çokk güzeldi. biri atilla ilhan'a ait üçüncü şahsın şiiri; diğeri... bir türlü aklıma gelmiyor..

  oyuna dönecek olursak, tek perdelik kadın erkek ilişkilerinin evlilik üzerinden ele alındığı bir oyun evet. tespitler çok yerinde olmakla birlikte, seyirciye de tam olarak işliyor. "harika bir kadın" olsanız dahi aslında erkek gözünde nasıl sorunlu ya da eksik olabilirsiniz izlemek mümkün.

  çapkın adamların, karılarını da o potansiyelde görüp sürekli aldatacaklarmış gibi bir hisse kapılmalarını fırat, şahane bir üslupla işlemiş. yani konu bildiğimiz, aşina olduğumuz tarzda. ehh birazda cinselliğe vurgu vardı desem yalan olmaz. ama bu konuda yine çok güzel işlenmiş. zaten gülmekten bir hal oluyorsunuz, yüz kaslarım ağrımıştı oyun sonrası. o derece evet..