1. çin hükümdarı mao zedong, 1950 li yılların ortalarında, ülkesini dünya ülkeleri arasında bir dev haline getirmek için, tarımsal gücüne güvenerek olması imkansız olarak nitelendirilen bir düşünceye kapıldı.

  yıllık tarımsal üretiminin 2-3 katı gibi bir rakama ulaşması için emir verdi. ama bu projenin imkansızlığı, tüm bürokratlar da dahil olmak üzere herkesin korktuğu imparatora anlatılamayacak kadar kesin bir emirden oluşuyordu.
  tüm çin' de kısa zamanda dikkate alınsa da elbette gerçekleşmeyen bu durum, imparatora hayali sonuçlar iletilmesine neden oldu. sahte raporlarla sunulan rakamların, gerçek rakamların 1,5 katı dolayında olduğu ifade edilmektedir.
  sonuç olarak, gerçekleşmeyeceğini düşünenlere olan nisbeti de arkasına alan mao, bu rakamlara inandı ve silah sanayisi gelişmiş ülkelere, silah veya makine karşılığı milyarca ton ürün sattı.

  bunun etkisinin bir sonucu olarak, milyonlarca çinli açlıktan öldü. ülke, bir kişinin oluşturduğu bir cehennem haline geldi.
 2. çin komunist partisinin ve çin'in kurucusu, yandaşlarınca büyük bir devrimci önder olarak tanımlanan mao zedong'un hataları ve bürokratlarının onun gösterdiği hedefler doğrultusunda aritmetik olarak devam eden hataları sonucunda milyonlarca çinli açlıktan ölmüştür.

  neden bu giriyi yazdınız derseniz; mao zedong çin hükümdarı veya imparatoru falan değildir.

  ekleme: belki ben alınganlık gösteriyorum ama yazalım ne olur ne olmaz. bu veya herhangi bir yazdığımdan komunist olduğum sonucunu çıkarmak için ağır geri zekalı olmak gerekir.
 3. bunu komünist arkadaşlardan mao'cu kitleye söyleseniz size, çeşitli şeyler söyleyerek türlü edebiyat oyunlarıyla " mao zedong " adlı kişiyi haklı çıkarmaya çalışır. komünizm'in her türlüsü tehlikelidir. cumhuriyetimizin kurucusu, son başbuğumuz atatürk'ün de dediği gibi;
  " komünizm her görüldüğü yerde ezilmelidir. "