1. bir ülke düşünün. insan hayatı sudan ucuz. oooo istemediğiniz kadar ha birde almayanı dövüyorlar. pazar yeri gibi "gel vatandaaaş koooşş ne isterseniz bizde bulunur ablalar abiler kaçırmayın akşam pazaarıı"

  asker, sivil, genç yaşlı, öğrenci, çocuk, hemşehrin, komşun, kardeşin, vatandaşın, ne istersen. insan hayatının en ucuza gittiği ülke burası. gel kaçırma bu ucuzluğu.

  şöyle geleceğe umutla bakanından mı istersin? hayalleri bol olanından mı?

  elinde valiziyle kendi yoluna gidenlerden mi istersin? uydurulmuş davalarda piyon olanından mı istersin?

  haaa bak elimizde askerlik görevi sırasında eline ilk defa silah almış körpeciklerden de bulunur. onlardan da ister misin?
  tartayım mı bir kaç hayat en körpesinden, en yaşanmamışından?

  bir bakmışsın bu ülkede hayatlar bazen birilerinin uydurduğu bir amaç uğruna, bazen de amaçsızca yok olur gider. kim olduklarından çok, kimden olduklarıyla ilgilenilir bir kaç günde isimleri unutulur.
  medyada ve sosyal medyada yapılan bazı yorumları görünce akbabalar geldi aklıma.
  sevgili akbabalar bu tutumumuz insan hayatının gözünüzdeki ucuzluğundan başka hiç bir şeyi göstermiyor.
  bırakın suçlu arayan boş beleş laflarınızı bir kenara. bir tek faciaya da hep birlikte üzülebilelim. biri ağlayıp biri güldükçe hayatlar, değersiz olmaya, yok olmaya devam edecek.

  birde sol tarafınızda bir ogan var adına yürek derler. belki orada bir kaç gram insanlık kalmıştır ha? biraz pahallı ama sorun değil kredi kartına taksit yapsanız da olur.

  edit: sevgili ülkemde duyarlı insan çok. onları tenzih ederek, bu yazımı sadece duyarsız, sığ görüşlü ve hiç bir şeyin farkında olmayan sosyal medya şebelekleri, yalaka basın, etnik köken, ideolojik düşünce vs vs için ölümlere bile alkış tutanlar için yazdım. ortaya karışık isteyen üstüne alabilir.
 2. bimdeki ürünler bizden daha pahalı.