1. jelena jankovic ile çok sempatik bir çift olmuş tenisçi. teklerde elendiği teb bnp paribas istanbul cup'ta eski bir numara ile birlikte çiftler çeyrek finaline yükseldi bugün. jankovic'ten çok şey öğrenme fırsatı var. maç sonrası duyduğu saygıyı o kadar güzel ifade etti ki sanırım bu fırsatı iyi değerlendirecek.
  one
 2. tarihe geçen kadın tenisçimiz. başarılarının devam etmesi dileğiyle.
 3. adanalıdır, demirsporludur. hem mütevazidir hem de karakterli, adam gibi adam bir kadındır. kendisi ile ne kadar gurur duysak az, tebrikler.
  1940
 4. bugün,türkiye tenis tarihine adını altın harflerle yazdıran tenisçidir. bnp paribas istanbul cup turnuvası wta teklerde danka koviniçi yenerek şampiyon olmuştur. marsel ilhan'dan sonra ilk 100'e giren ikinci tenisçimizdir.tebrikler ve teşekkürler.
  goril
 5. tüyleri diken diken eden bir karşılaşma sonucu şampiyon olmuştur.

  dediği gibi "önce iyi bir insan sonra iyi bir sporcu" olmaya çalışmalıyız.
  ramel
 6. gururlandirmistir. zira birak tenisi ( ozel bir saha gerektiren gercekten yatirim yapilmadan bu konuda basari elde etmenin zor oldugu bir spor olmasi sebebi ile) futbol ve az biraz ozel sektorun destegi ile voleybol ve basketbol disinda bir alanda yatirimi olmayan bir ulke icin, boyle basarili sporcularin cikabilmesi baska bir ulkenin sampiyon cikarmasindan cok daha onemlidir benim gozumde. ekstra gururlandirmistir, takdiri cokca haketmistir kendisi.
 7. spor sadece futboldan ibaret değildir sözünün hakkını veren sporcumuz. acaba futbolda 1-0lık galibiyetleri saatlerce konuşan biz insanlar bu tarz sporlara hayatımızda ne kadar yer veriyoruz ?
 8. tespitler:
  - çağla büyükakçayın kazandığı bu şampiyonluk türkiye tenis tarihindeki en önemli başarıdır.
  sorular:
  - teniste bu şampiyonluğun dünya çapındaki yankısı, önemi nedir? evet ilk 100 arasına girdiğini biliyorum ancak bunun dışında, mesela grand slam'le karşılaştırıldığında bu kupanın önemi ne düzeydedir?
  - bnp paribas'a bu yıl ülkede yaşanan olayların etkisiyle iyi tenisçilerin katılmadığı argümanının kayda değer bir yönü var mı?
  bilenler, tenisle ilgilenenler yazarsa sevinirim.
  tebrikler:
  - çağla büyükakçayın başarısı hepimizi gururlandırsa da üzerini örtemeyeceğimiz gerçek ülke olarak sistemli bir şekilde bu spor dalına diğer bir çok spor dalında olduğu gibi yatırım yapılmadığı, başarıların bireysel çabalarla gelebildiği, önümüzdeki süreçte de ne yazık ki böyle devam edeceğidir. belki de bu yüzden çağlanın başarısı daha da bir kıymetlidir, tebrikler.
  mesut
 9. sporun en zor olduğu dallardan birinde ve ülkede hemen hemen hiç ilgi görmeyen(muhtemel sponsor desteği de sınırlıdır) bir yerde muazzam başarıdır, umarım kimse burada gelip kötüleme yapmaz.

  umarım böyle başarıların devamını görebiliriz. tabi 'ahlaklı' ve 'nitelikli' bir sporcu olarak.
 10. bu tarihi başarıdan sonra, yapılacak olan 4. köprünün adı çağla büyükakçay olmalıdır ama nerede o kafa?